Blackmagic, Apple Immersive Video'ya özel sinema kamerasını sunuyor

Adanali

New member
Blackmagic Design, Apple'ın mekansal video veya sürükleyici video pazarına giriyor. Profesyonel video uzmanı, kendi kamera sistemi URSA Cine Immersive'i piyasaya sürüyor. Üreticiye göre, özellikle Apple'ın Vision Pro karma gerçeklik kulaklığının içeriğini yakalamak için geliştirildi. X'teki bilgilere göre sistem, göz başına 8K (8160 x 7200 piksel) çözünürlükte video kaydedebiliyor. Yenileme hızı maksimum 90 fps'dir. Ayrıca “16 adımlı dinamik aralık” da vaat ediliyor.


Duyuru“Hafif ve sağlam”


X ile ilgili duyurunun yanı sıra sistemle ilgili biraz daha detaylı bir basın açıklaması da vardı. Bu, tek bir Blackmagic RAW dosyasında 90 fps'de çift yakalamanın gerçekleştiğini göstermektedir. URSA Cine Immersive, 8 TB Black Magic Medya Modülüyle birlikte gelir, ancak bunun dışında WLAN, 10G Ethernet ve hatta ağ bağlantısı için mobil verileri destekler. Blackmagic Design ayrıca yeni bir film eğrisi de dahil olmak üzere 5. Nesil Renk Bilimi ile renk derecelendirmeyi de vaat ediyor.

Geri kalanı için kameranın “hafif ve sağlam” olması gerekiyor ancak üretici henüz daha spesifik bilgi sağlamadı. Görüntülerde (yukarı bakın) URSA Cine Immersive'in halihazırda profesyonel bir drone üzerine monte edilmiş olduğunu görebilirsiniz. Blackmagic Design henüz herhangi bir fiyatlandırma bilgisi sağlamadı. Bununla birlikte, URSA Cine 12K'nin (uzamsal video olmadan) Alman mağazalarında tek başına maliyeti lenssiz 16.500 Euro'nun biraz altında olduğundan, beş rakamlı maliyetler beklenebilir. URSA Cine Immersive “bu yılın sonlarında” satışa sunulacak.

DaVinci Resolve bağımlılık yaratıyor


Yeni kameraya uyum sağlamak için Blackmagic Design, DaVinci Resolve düzenleme programını da sürükleyici özelliklerle donatacak. Daha sonraki bir güncellemeyle Vision Pro da doğrudan izlenebilecek. Yazılım, sürükleyici Blackmagic RAW materyalini düzenlemenize olanak tanıyor, kaydırma, eğme ve döndürme özelliklerine sahip özel bir görüntüleyiciye sahip, Apple Immersive Video'yu otomatik olarak tanıyor ve Vision Pro için yerel dosyaların çıktısını doğrudan almanıza olanak tanıyor. Cihazın fiyatı hakkında da bilgi verilmedi. güncelleme.

Canon, Blackmagic Design'dan önce zaten bir uzaysal video stratejisi sunmuştu; ancak çözüm, EOS R7 APS-C kamera için tasarlanan bir lensle çok daha basit ve (kesinlikle) daha ucuz. RF-S7.8mm F4 STM DUAL'in de bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

(bsc)Haberin Sonu
 
Üst