“Biz şampiyonluğu bir hafta daha öteledik”

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Ligin 30. haftasında konuk olduğu Çaykur Rizespor’a 3-2 yenilen Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, “Üç penaltı ile mağlup olduk. Bu hava koşullarında, bu kaotik ortamda, düzensizlik oyunda bunlar olabiliyor.” dedi.
Avcı, müsabakanın akabinde beIN SPORTS mikrofonlarına, hava kaidelerinin etkileyici olduğunu, hafta boyunca neyle karşılaşacaklarını bilmediklerini belirtti.
Hazırlıkları daha sağlıklı ve düzgün yer için yaptıklarına değinen Avcı, “Oyun ve hava kurallarının bu türlü olması, alanda ikinci topu kimin alacağı… Biraz kaotik bir ortama dönmeye başladı lakin birinci yarı prestijiyle rakibe durum vermedik. Devre ortasına 2-0 girebilirdik. Edin Visca ve Djaniny’nin girdiği durumlar vardı.” diye konuştu.
İkinci yarı sahanın biraz daha ağırlaştığının altını çizen Avcı, “Bu durumda, ‘Oyunu mu oyuncuyu mu değiştirsek?’ diye düşündük. daha sonra topa sahip olmaya başladık ve golü atıp öne geçtik. daha sonra hava ve saha kuralları, rakibin bulunduğu durum niçiniyle kaotik ortama döndü. Ayağımızdaki bir toptan penaltı oldu. Elimize çarptı ve bir penaltı daha oldu. Bizim üzere bir kadronun oyunu tutması gereken urumda 2-1 mağlup duruma düştük.” tabirlerini kullandı.
Gerçek bir tertiple birlikteliği yakaladıklarını vurgulayan Avcı, “Kazanabilirdik. Son ana kadar kazanmak için ataklarımızı yaptık. Korner attık uzatmalarda ve dönüşünde çalışmamıza karşın geçiş konumunu yedik. yine bir penaltı. Üç penaltı ile mağlup olduk. Bu hava kaidelerinde, bu kaotik ortamda, düzensizlik oyunda bunlar olabiliyor.” değerlendirmesinde bulundu.
Oyuncularını tebrik eden Avcı, “Biz şampiyonluğu bir hafta daha öteledik. Öbür bir şey onun haricinde yok. Çaykur Rizespor’u da misafirperverliği ve gayreti için kutluyorum. Bundan daha sonraki maçlarda kendilerine muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.
Penaltı durumları hakkında ise Avcı, “Penaltı konumları ile ilgili konuşmadım. Üç tane penaltı var. Çocuklar da bu bahse değinmedi. Penaltı üzere duruyor.” diyerek kelamlarını tamamladı.