“Bilmediğiniz fazlaca şey var”

bencede

New member
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Başkan Karaveli, kadrosunun Atakaş Hatayspor ile 1-1 birliktee kaldığı maçta puan kaybetmenin kederini yaşadıklarını söylemiş oldu.
Karaveli müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, birinci yarıda kenarları uygun kullandıklarını belirterek, “Sahanın merkezinden çok kenarlardan konumlar bulmaya çalıştık lakin golü merkezden şutla bulduk. Golü bulduktan daha sonraki kısımlarda ziyadesiyle yaşadığımız top kayıpları hakimiyetimizi düşürdü.” dedi.
Kalelerini bulan birinci ve tek şutta gol yediklerini vurgulayan Karaveli, “Neredeyse yan top haricinde Emre’nin bir kurtarışı olmadı. Necip’in sakatlığı oluştu ve Serdar ile değiştirdik. Değişikliklerle ikinci yarıda tesirimiz biraz daha arttı. Durumlar bulduk lakin golü bulamadık. Buna misal fazlaca fazla maç yaşadık, tanıdığımız en uygun senaryo yaşandı. Benimle 15 maçta 6 galibiyet ve 7 birliktelik oldu. En can sıkıcı olan yedi birliktelik. Adana Demirspor’un son 15 dakikası haricinde bu birliktelik maçlarında kazanacak futbol oynadık.” diye konuştu.
Maçları koparamamalarıyla ilgili tenkide cevap veren Karaveli, şunları söylemiş oldu:
“Maçları koparamadık fakat durum bulmakta sorun yaşamadık. En az durumu Galatasaray maçında bulduk. Yenildiğimiz Konyaspor maçında da durum bulduk. Oyuncu performansları için söyleyecek bir şey bulamıyorum. Oyunu hakim haline getiriyorlar lakin vuruşlarda goller olmayınca, maçlar da bu türlü bitince onların üzerinde büyük bir yük kalıyor. Vuruş performansından şad değilim, daha güzelini yapabilirler. Genel performansta onlara söyleyecek bir şey bulamıyorum. hiç bir maçta vazgeçmiyorlar. Kazanmak için gayrete devam ediyorlar. Kazanamayınca manası olmuyor, bütün öykü bu.”

Emirhan, Kenan ve Gökhan Töre’nin durumları
Son maçlarda fazla talih bulamayan Emirhan İlkhan’ın durumuyla ilgili bilgi veren Karaveli, “Beşiktaş teknik yöneticisi doğruları söyler. Lider Karaveli olarak en gerçek ayrıntıları veriyorum. Emirhan bedelli oyuncumuz. Kadronun altyapısında uzun yıllar oynamış, benimle A ekipte talih bulmuş evladımız. Son vakit içinderda kullanamadık. Buna en çok üzülen benim. Daha fazla alanda olsun istiyorum. Yalnızca bizim bildiğimiz durumlar var, maçın planı var, rakip var. Bütün bunları üst üste koyup karar verdiğinizde Emirhan’ı az kullandık. Her maç öncesinde Emirhan’ı kullanmak, oyuna sokabilmek üzerine arkadaşlarla konuşuyoruz.” sözlerini kullandı.
Atakaş Hatayspor maçında takımda yer almayan Kenan Karaman ile fazla mühlet alamayan Gökhan Töre ile ilgili soruyu yanıtlayan Karaveli, “Kenan’ı geçen maçtaki performansından kenara almadık. bu biçimde bir davranışla, o günkü yenilginin faturasını o oyuncuya kesmişsiniz demektir. Son 3 maçta oyunla ilgili biroldukça şeyi yerine getirdi. En kıymetli gol boş kaleye atmaktır. Kenan’ın attığı gol bile küçümsendi. Bugün takıma almadık. Oyuncunun kimi vakit fizikî değil, mental olarak dinlenmeye gereksinimi vardır. Kenan’ın da mental olarak dinlenmesi gerekiyordu. Gökhan Töre de takımımızdaki oyunculardan biri. Hakikat vakitte oynayabilir.” değerlendirmesinde bulundu.
Uzun bir ortadan daha sonra forma giyen Georges-Kevin N’Koudou ile kaleci Emre Alim’in performansını kıymetlendiren Karaveli, “N’Koudou’nun alana dönmesi sevindirici. Rakibi fazlaca tehdit etti. Gol öncesi durumlar yarattı. Mühleti fakat bu kadardı. Savunmaya katkı manasında Rıdvan’ın yalnız kalmasına niye oldu. Ulusal orta ona da düzgün gelecektir. Emre de Ersin’den daha sonra Beşiktaş’ın altyapısından yetişmiş bir oyuncu. Bir durum hariç maçın tamamında inanç verdi. Gol konusunda da bunları yaşayarak öğreniyorsunuz. O da bunu gorecektir. Ersin’den daha sonra Türk futbolu bir isim daha kazanmıştır.” diye konuştu.
Sakat Oğuzhan Özyakup, Miralem Pjanic ve Welinton ile ilgili bilgi veren Karaveli, bu isimlerden yalnızca Welinton’un yakın vakitte kadroya katılabileceğini kelamlarına ekledi.