Asbaşkan Ali Çamlı: “Kayserispor’da bir kaos yahut kriz yok”

bencede

New member
Süper Lig gruplarından Yukatel Kayserispor Asbaşkanı Ali Çamlı, hafta sonu yapılacak olağanüstü genel şurada Kayserispor’u daha yeterli yerlere getirmek için lider olmak isteyen birisi çıkarsa ona her türlü takviyesi vereceğini söylemiş oldu.
Çamlı, yaptığı açıklamada, son 6 aydır Lider Berna Gözbaşı ve idare şurası üyeleriyle bir arada sarı-kırmızılı kulüp için var gücüyle çalıştıklarını söylemiş oldu. Bundan daha sonra da Kayserispor’un geleceği için elini taşın altına koymaktan çekinmeyeceğini vurgulayan Çamlı, “Cumartesi günü yapılacak genel konseyde Kayserispor’u ve Kayserispor topluluğunu temsil etmek isteyen ve bu camiayı epey daha âlâ yerlere taşıyacak biri çıkarsa onun yanında durmaya da devam ederiz. Kayserispor lideri Ali Çamlı olmuş yahut bir öteki işim olmuş hayli da kıymeti yok. Bunun üzerinde durmuyorum.” dedi,
Çamlı, Kayserispor’un kentin en pahalı markası olduğunu ve başkanlığa seçilecek kişinin de bu markayı güzel biçimde temsil edip, kulübü layık olduğu yerde tutması gerektiğini kaydetti.
Kayserispor’un hiç bir vakit lidersiz kalmayacağının altını çizen Çamlı, şöyleki devam etti:
“Mutlaka bir yönetici, bir lider olacak, biri çıkacak. Olur da genel heyette kentimizi temsil edenler, kenti yönetenler ‘burayı siz yöneteceksiniz’ derlerse bu vazifeden kaçmayız lakin aday olmak üzere yahut ‘Kayserispor’un lideri ben olacağım’ üzere bir fikrim asla olmadı. İnşallah Kayserispor için, Kayseri topluluğu için, kentimiz için en gerçek olan her neyse o olur. Bu kulübe hizmet etmek için illa lider ya da idare kurulanda olmak gerekmiyor. hiç bir şey olmadan da bu kent için epeyce şeyler yapılabilir. hiç bir yerde olmadan da bu kente bir sürü katkı sağlayan, hizmet eden, emek veren beşerler var. O denli bir nefer olmak da benim için gurur aslına bakarsanız. Ben o denli de bu biçimde de bu kulübe hizmet ederim.”
“Kayserispor’da bir kaos yahut kriz yok”
Kayserispor’un mali durumunun hayli makûs olmadığını belirten Çamlı, “Spor kulüplerinin hepsinde mutlak suretle ekonomik sorunlar var. Gibisi ıstıraplar bizde de olacak. Bugün oldu, yarın da olacak. Zira burası küçük ekonomilerle periyot kulüpler değil, kocaman kocaman paralarla dönüyor buralar. Biz şu anda tahminen de en uygun durumda olan kulüplerden biriyiz. O denli söylendiği üzere Kayserispor’da bir kaos yahut bir kriz yok.” dedi.
Lige verilen ortada gerçekleştirilen kampla ilgili de konuşan Çamlı, kelamlarını şöyleki sürdürdü:
“Şu anda atletlerin hepsi fazlaca keyifli, huzurlu. Hazırlık kampını epeyce âlâ geçirdiler. Üç hazırlık maçı oynadı, üçünü de kazandı. Teknik heyet gece gündüz fazlaca önemli, epeyce fedakarca çalışıyor. Atletlerimiz da sağ olsunlar geciken ödemelerden dolayı anlayış gösteriyorlar, sabır gösteriyorlar. Biz de onların bu anlayış ve sabırlarını boşa çıkartmamak için uğraş sarf ediyoruz. Kısmi ödemeleri aslına bakarsanız yapıldı. Yapılmaya da devam ediyor. Kayserispor’da kimsenin parası kalmadı, kalmaz. Yalnızca kısmi gecikmeler olabilir. Bunu da atletlerimiz esasen bize sorun etmiyor.”
24 Kasım’da olağanüstü kongre sonucu alınmıştı
Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, Spor Toto Muhteşem Lig’in 14. haftasında Otomobilim.com Konyaspor’a 2-1 mağlup oldukları maçın akabinde yatığı açıklamada, “Bu kulüp yaşasın diye elimden gelen bütün imkanları sundum lakin artık gelinen bu noktada benim kulüp için yapabileceğim epey bir şey kalmadı.” kelamlarını kullanmıştı.
Sarı-kırmızılı kulübün idaresi, 24 Kasım’da toplanarak, olağanüstü genel heyet sonucu almıştı.