Anma Günleri: fotoğraf projeleri için ilham kaynağı | merhaba çevrimiçi

Adanali

New member
Anma Günleri adaletsizlikleri vurgular ancak aynı zamanda esprili bir yaklaşım da sergileyebilir. Fotoğrafçılara sosyal açıdan anlamlı bir fırsat sunuyorlar.

Okuma zamanı:

15 dakika.

Cebinde kaydetmek

Fotoğraf 2010 yılında Hindistan'ın kuzeyindeki Haridwar şehrinde, milyonlarca insanın katıldığı, dünyanın en büyük hac ziyareti olan Kumbh Mela sırasında çekildi. Umumi tuvaletler de var ama imkanınız varsa mutlaka “lüks banyo”yu tercih edersiniz.

(Resim: Thorge Berger)

Duyuru

1. Anma Günleri: fotoğraf projeleri için ilham kaynağı

• Bağlam için bir resim – veya tam tersi

• Anma Günleri nedir?

• “Yan Etkiler”: Portföyü görüntüleyin ve etiketleyin

2. Anma günlerinde fotoğraf sunun

3. 1 Ekim – Uluslararası Yaşlılar Günü

4. 5 Ekim – Dünya Öğretmenler Günü

5. 16 Ekim – Dünya Gıda Günü ve Dünya Ekmek Günü

6. 22 Kasım – House Müzik Günü

7. 14 Aralık – Maymun Günü
C't Fotoğrafları 1/2024'teki makaleyi okuyun

Bir sabah gazete okurken gülümsemek zorunda kaldım. 19 Kasım Dünya Tuvalet Günüydü. Gönderide bu komik görünen ismin arkasında ciddi bir sorun olduğunu öğrendim. Birleşmiş Milletler'e göre dünya nüfusunun %40'ının hâlâ temiz tuvalete erişimi yok. Sonuç kirli içme suyu ve çok sayıda hastalıktır.

Dünya Tuvalet Günü kutlamaları kapsamında aynı gün portföyümde daha önce hiç kullanamadığım bir görsele rastladım. Bu yazının başındaki fotoğraf bu. Şimdi web sitemdeki bir gönderide Anma Günü'ne ve ilgili duvar kağıdına dikkat çekmeliyim. Anma günlerine fotoğraf ilgim böyle başladı.

Bağlam için bir resim – veya tam tersi

Sonraki birkaç günde ilk olarak hangi anma günlerinin var olduğunu araştırdım. Kaç tane bulduğuma oldukça şaşırdım. Elbette benimle ilgisi olmayan ya da aklıma resim örneği bulamadığım pek çok şey vardı. Ancak çeşitli anma günlerini araştırırken bile, her zaman aklıma hemen uygun görseller, hatta bazen bir dizi görsel geldi. İlgili anma günlerini ve onlara yönelik hatırlatmaları girdiğim kendi takvimimi oluşturdum.

Maalesef bu bağlantı artık geçerli değil.

Hediye edilen öğelere verilen bağlantılar, 7 günden daha eski olması veya çok sık erişilmesi durumunda geçersiz olacaktır.

Bu makaleyi okumak için deneme aboneliğine kaydolun ve tüm Haberler+ içeriğini bir ay boyunca ücretsiz okuyun.

Haberin Sonu

1. Anma Günleri: fotoğraf projeleri için ilham kaynağı

• Bağlam için bir resim – veya tam tersi

• Anma Günleri nedir?

• “Yan Etkiler”: Portföyü görüntüleyin ve etiketleyin

2. Anma günlerinde fotoğraf sunun

3. 1 Ekim – Uluslararası Yaşlılar Günü

4. 5 Ekim – Dünya Öğretmenler Günü

5. 16 Ekim – Dünya Gıda Günü ve Dünya Ekmek Günü

6. 22 Kasım – House Müzik Günü

7. 14 Aralık – Maymun Günü
C't Fotoğrafları 1/2024'teki makaleyi okuyun

bu fotoğrafçılık değil

Haber Bülteni

Fotoğraf raporları, promosyonlar ve etkinlikler: c't Fotografie haber bültenine abone olun.

E-posta adresi

Veri koruma beyanımızda gönderim prosedürü ve iptal seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Duyuru