Yukatel Kayserispor’dan imza gösteri

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig gruplarından Yukatel Kayserispor, yeni transferlerini düzenlediği görüşmede tanıttı.
Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu’ndaki tanıtım merasiminde konuşan Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, kentte gece yaşanan 4,9’luk sarsıntı ötürüsıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Son iki yıldır sancılı periyotlar yaşadıklarını belirten Gözbaşı, bu dönem kendilerinden kelam ettirmek istediklerini tabir etti.
Ligi şimdilik birinci 10 ortasında bitirmeyi hedeflediklerini aktaran Gözbaşı, “Başından beri bunu söylüyoruz. ‘Düşme’ sözünü kullanmak kulüpte yasak, yeni arkadaşlara da bunu söylüyorum. İki yıldır bundan esasen gereğince yorulduk. Asıl amacımız gelecek sene. Bu yıl artık oturan bir takım oluşturup gelecek sene farklı maksatlarla ilerlemek istiyoruz.” diye konuştu.
Kurumsallaşmaya ehemmiyet verdiklerini vurgulayan Gözbaşı, şöyleki devam etti:
“Avrupa kulüpleri üzere olmak için hem ben hem idare şurasındaki arkadaşlarım nazaranvdeyiz. Alt yapıdan yetişenlerle de güçlenmek istiyoruz. Hem Doğan’ı hem Emre’yi Avrupa kulüplerine gönderdik. Alt yapıdan Nurettin’i de önümüzdeki günlerde Portekiz’deki bir kulübe gönderip, gelişmesini istiyoruz. Alt yapıdan yetişen oyuncularımızın Avrupa’daki disiplini ve orada yetişip ülkemize döneceklerse dönmeleri üzere alt yapımızın bir amacı var. Yukatel Kayserispor’u tam manasıyla futbol sanayisinin ortasında kurumsal bir yapı haline getirip, kendi gelirini kendi yaratan bir modele dönüştürmek istiyoruz.”
Gözbaşı, ekibin 5 maçtır yenilmediğine dikkati çekerek, hem teknik yönetici Hikmet Karaman’ı birebir vakitte futbolcuları tebrik etti.
Yeni katılan oyunculara “Hoş geldiniz” diyen Gözbaşı, “Benim ve idaredeki arkadaşlarımız için sahiden kuvvetli bir periyot oldu. Transfer yasağı vardı, açmak, dakikalarla yarışmak, bir yandan da bu biçimde bedelli oyuncuları bizim formamızın renkleri altına almak, onların buraya gelmesini sağlamak güç bir müddetçti fakat sonu keyifli oldu, iyi olsun.” diye konuştu.
Bertolacci: “Kendimi alanda göstermek istiyorum”
Yeni transferlerden İtalyan oyuncu Andrea Bertolacci ise Gözbaşı ve kulübe teşekkür ederek, “Burada olmaktan fazlaca memnunum, Kayserispor’un amaçlarına yardımcı olmak, ferdi ve ekip olarak gelişmek için yardım etmek istiyorum. Az konuşup kendimi alanda göstermek istiyorum.” dedi.
Oyuncu Abdulkadir Parmak da 6 ay boyunca kadroda olacağını, elinden gelenin en güzelini yapmak için çalışacağını belirtti.
İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) kadrolarından Hellas Verona’da forma giyen Mert Çetin ise trafik kazasında hayatını kaybeden Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık’ın vefatından duyduğu üzüntüyü lisana getirdi.
Kentte yaşanan zelzele ötürüsıyla da geçmiş olsun dileğinde bulunan Çetin, “Buraya gelmemde büyük rolü olan Berna lidere ve Hikmet hocaya teşekkür ediyorum. Çok motive bir biçimde buraya geldim. İtalya’da oynamadığım bir müddetç oldu, farklı niçinleri vardı. Şu an buradayım, elimden gelenin en uygununu yapmaya hazırım. Ulusal ekip benim için epey kıymetli. 6 aylık süreçte buradayım, kendimi kanıtlayıp tekrar ulusal ekibe dönmek istiyorum.” sözlerini kullandı.
Oyuncu Arif Kocaman da transferinde emeği geçenlere teşekkür etti.