“Yanıma geldi, ağlamaya başladım”

bencede

New member
Muhteşem Lig’in bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor’un orta saha oyuncuları Dorukhan Toköz ve Abdülkadir Ömür, hislerini taraftarlarla paylaştı.
Bordo-mavili kulübün toplumsal medya hesabından yapılan görüntülü paylaşımda, Dorukhan Toköz ve Abdülkadir Ömür birbirlerine sarılarak şampiyonluğu kutladı.

“Bundan üç sene evvel yürüyecek halimiz yoktu”
Fraport TAV Antalyaspor ile oynanan müsabakanın 62. dakikasında gol atan Dorukhan Toköz, “Bugün Allah’a şükürler olsun ki şampiyonluğumuzu ilan ettik ki daha yarım saat oluyor. Abdüş’üm iki tane asist yaptı, ben bir tane gol attım, Allah’a şükürler olsun. Uğurcan bir penaltı kurtardı lakin bunun bizim ismimize hiç bir kıymeti yok zira bu grup oynayan, oynamayan bütün oyuncular, burada çalışan kulüp işçisi, buradaki bütün insanların en az biz kadar emeği vardır. Hepsinin biz kadar emeği var, hepsinden Allah razı olsun, bizi destekleyen taraftardan. Biz hayli güç günlerden geldik. Bundan üç sene evvel Almanya’da ikimizin de tahminen yürüyecek halimiz yoktu, o gün futbola dönmeye çalışıyorduk, bugün buradayız.” sözlerini kullandı.
Abdülkadir Ömür ise “Bu sabah Doruk’a, ‘Kanka, şayet şampiyon olursak bana dokunma ağlarım’ dedim. Maç bitti, Doruk’la göz göze geliyoruz, ‘Sakın bana dokunma ağlarım’, yanıma geldi, başladım çabucak ağlamaya. İnanılmaz hisler içerisindeyiz. Çocukluk hayalimizdi, kardeşimin ikinci şampiyonluğu. Bizde epeyce büyük emeği var. Kadro halinde inanılmaz bir dönem geçirdik ancak bilhassa burada oynayan oyuncular için, Trabzonlular için çocukluk hayaliydi.” değerlendirmesinde bulundu.
Dorukhan Toköz, kelamlarını şöyleki sürdürdü:
“Maçtan evvel ben bizimkilere dedim ki şampiyonluk dünyanın en hoş şeyi fakat bilhassa bu topraklarda doğmuş, buralı olan arkadaşların fikirlerini sordum, hislerini. ‘Abdüş, nasıl hissediyorsun?’ dedim, Serkan’a, Uğurcan Trabzonlu sayılır ona, başka çocuklara. Abdüş, ‘Ben hayatımda şampiyonlar ligi finali oynayacak olsam bu kadar heyecanlı olmam. Benim ömrümün en hoş günü’ dedi.” diye konuştu.
Dorukhan, yanlarına gelen Bakasetas’a da sarılarak, “Çok memnunuz, Bakasetas’ı epey severiz, epey düzgün bir insandır.” dedi.
Dorukhan, “Çok memnunuz, nitekim epeyce memnunuz. Allah’a sonsuz şükürler olsun, diyecek öbür bir şey yok benim için.” tabirlerini de kullandı.