“Yabancı sayısını 14’ten 10’a düşürün lakin…”

bencede

New member
Adana Demirspor Kulübü Lideri Murat Sancak, Fenerbahçe karşısında farklı galibiyeti kaçırdıklarını söylemiş oldu.
Adana Demirspor’un deplasmanda Fenerbahçe’yi 2-1 mağlup ettiği maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sancak, “Güzel bir maç oldu. Buraya kazanmaya geldik. Fenerbahçe topluluğuna geçmiş olsun diyorum. Taraftarlarına da bir mesajım var, idarelerine ve futbolcularına sahip çıksınlar. Bu sene kayboldu lakin sonuç prestijiyle önlerinde yıllar var. Nerede bitirirlerse ona nazaran planlama yapacaklardır. Taraftarlar sakin olsun. Zira Fenerbahçe büyük topluluk. Ortada bu biçimde aksaklıklar oluyor. Sabretsinler ve dayanak versinler. Kendi oyuncularımı kutluyorum. Hocamı tebrik ediyorum. Hepsini alnından öpüyorum. Gelip defans yapan bir oyun sergilemedik. Atak oynadık, hatta farkı kaçırdık. Bu galibiyeti bütün Adana’ya armağan ediyorum. Ekiplerini desteklemeye devam etsinler. İnşallah ilerleyen süreçte daha düzgün olacağız.” sözlerini kullandı.
Murat Sancak, Belhanda’nın attığı golden daha sonra yaşanan tansiyon hakkında ise şöyleki konuştu:
“Belhanda’nın Galatasaray’dan gelmesinden ve Fenerbahçe-Galatasaray çekişmesinden dolayı bu biçimde şeyler oluyor. Hiç gerek yoktu. Maç bitmeden bağırdım, Belhanda’yı içeri alsınlar da sorun olmasın diye lakin beni duymadılar. Bir irtibatımız olacak. Kendisiyle görüşeceğiz. Bu kulübün en bedelli oyuncularından birisi ve bu biçimde gerginlikler olmamasını istiyoruz. Biz Türkiye’de her insanın ikinci ekibi olmak istiyoruz, gayemiz bu. hiç bir toplulukla tartışmadan çıkıp oyunumuzu oynamak istiyoruz. Kazanabiliriz, kaybedebiliriz. Bugün Allah nasip etti ve kazandık, memnunuz. Daha evvel gönül verdiğim ekip Fenerbahçe. Maçtan evvel futbolcularıma ‘Benim için kazanın’ dedim. Galatasaray’ı da yenmiştik. Beşiktaş ile deplasmanda 3-0’dan 3-3 birliktee kalmıştık. Trabzon’da da fazlaca süper oynamıştık fakat şanslı olan Trabzonspor’du biz golleri atamamıştık Hoş bir maçtı ve galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum.”
Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Sancak, “Öyle yıldız bir transfer yapmayı düşünmüyoruz. Kimi bölgelerde aksaklıklarımız var. Yerli oyuncu oynatma sisteminden dolayı düzgün yerli almak istiyoruz. Bu mevzuda düşünce yaşıyoruz. Buradan da federasyon liderimize sesleniyorum, yabancı sayısını 14’ten 10’a düşürün lakin oyun ortasındaki sayıyı özgür bırakın. Daha evvel tekraren söylemiş oldum, tekrar söylüyorum. Bütün hocaların elini kolunu bağlıyorsunuz, buradan da mesajım olsun.” halinde konuştu.