Visca, Trabzonspor’un radarında mı? Avcı deklare etti!

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’de en yakın takipçisiyle 10 puan fark yakalayan başkan Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, çabucak hemen bir şey kazanmadıklarını ve maç maç gideceklerini söylemiş oldu.
Avcı, Spor Toto Üstün Lig’in 14. haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda VavaCars Fatih Karagümrük’ü 2-0 yendikleri maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Atatürk Olimpiyat Stadı’nda ve Fatih Karagümrük’te hoş anılarının olduğunu aktaran Avcı, “Olimpiyat Stadı, benim 6 yılımın geçtiği yer. Hoş öykülerin olduğu, geçen sene de Trabzonspor’la bir kupa kazandığımız bir stat. Rakip Karagümrük, beni 22-23 yaşlarında futbol piyasasına sunan, çıkış yaptığım, iki senede otuz gole yakın atıp piyasaya çıktığım ekip.” diye konuştu.
Fatih Karagümrük’ün önemli bir saha tertibi olduğuna değinen deneyimli teknik adam, şu biçimde devam etti:
“Her iki ekibin da alanda hem savunmada hem atakta planları vardı. Topa sahip olma oyununu her iki kadro da istedi. Bilhassa bölge bölge çalıştık. Bilhassa rakibin topa sahip olup opsiyonlarını fazlaca sabırla beklemesi aslında hudut bozucu bir durumdur ancak ona sabırlı kalmak ve kadro savunmasını yapmak fazlaca değerliydi. İkinci bölgede de merkezi fazlaca yanlışsız kapatarak sabırla topun peşinde kimi vakit koşmak gerekir. Şampiyonluğa oynamak, gayeye gitmek bu çeşit oyunları geçmek ekip savunmasını hakikat yapmakla eş kıymettedir. Bugün fırsatlar bulduk. Penaltıdan golü attık. İkinci yarıda da fırsatlarımız vardı. Erken oyunu kopartabilirdik fakat yanlışsız vakitte 2. gol de geldi. Bugün sistemi, tertibi ve planları olan 2 ekip karşılaştı. Biz kazandık. Kazanmamızın en büyük etkenlerinden bir tanesi maksada giderken daha fazla fedakarca grup savunması yapmaktır.”
Abdullah Avcı, maç öncesinde çalıştıklarını alana yansıttıklarını belirterek, “Takımım ne istediysem bunu kesim modül uygulamaya çalıştı. Onun için oyuncularla birlikte olmaktan son derece memnunum. Bir haftayı daha geride bıraktık. Kupa kazanmadık, hiç bir şey kazanmadık. Yalnızca üç puan kazandık. Cumartesi günü Adana Demirspor’la bir daha bir final maçına çıkacağız. Taraftarlarımızı sabırlı, sakin olmaya dayanak vermeye, savunmayı ve hamlesi bizle birlikte yapmaya davet ediyorum. Taraftarımız bugün burada değildiler ancak güçleri vardı. Takviyelerini gönülden dayanaklarını vereceklerine inanıyorum. 2-0’lık skor doğal ki iki sıfır değerli lakin oyuncularım çalıştıklarımızı santim santim uygulamaya çalıştı. Benim için daha bedelli. Bu yolda süratli adımlar atmak değerli. çabucak hemen 14. hafta bitti ve bir maç daha kazandık. Rekorlar diyorlar fakat inanın hiç bir tarafına bakmıyorum. Hafta hafta kazandığımız maçlara bakıyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Uygun bir ekibe karşı oynadık. Onlara da muvaffakiyetler diliyorum.” tabirlerini kullandı.
Avcı, dönemin bitmesine fazlaca vakit bulunmasına karşın şampiyon olarak ilan edilmeleriyle ilgili soru üzerine, “Yapılan algıları daha öncedenden biliyorum. Son 5-6 yıldır yarışan bir teknik yöneticim. Sahanın haricinde ne olduğunu hayli güzel biliyorum. Daima sahanın ortasında kalmaya devam edeceğim. Trabzonspor tarihi, geçmişi her vakit yarışmış bir kadrodur. Topluluk da buna hazır. En düzgün biçimde yarışa devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.
“Abdülkadir olağanüstü gidiyor”
Bordo-mavili kadronun teknik yöneticisi, genç oyuncu Abdülkadir Ömür’ün güzel bir performans sergilediğini söylemiş oldu.
Abdülkadir’e sıkıntı vakit içinderında da dayanak olduğunu aktaran Avcı, “Abdülkadir Ömür, Türk futbolunun yetenekli ve özel oyuncularından. Kusursuz gidiyor. Daha evvel, ‘Bizi şampiyon yapacaksa Ömür üzere oyuncular yapacak.’ dediğimi de yine hatırlatayım. Dalgalanmalar olacak. Bu bu biçimde bir oyun. Özel bir oyuncu. Umarım gelişerek ve katkı sağlayarak devam eder.” halinde görüş belirtti.
“Visca’yı Türkiye’ye ben getirdim lakin şu an o denli bir durum yok”
Trabzonspor Teknik Dirrektörü Avcı, Medipol Başakşehir’in Bosna Hersekli oyuncusu Edin Visca’nın şu an transfer gündemlerinde olmadığını söylemiş oldu.
Devre içinde transfer yapacaklarını aktaran Avcı, eski öğrencisiyle ilgili sorusu üzerine, “Visca’yı Türkiye’ye ben getirdim lakin şu an o denli bir durum yok. Devamlı yazılıp çiziliyor lakin transfer çalışması yapıyoruz. Liderimiz ve yöneticilerimiz epey takviye oluyor. Hangi mevkiye nasıl transfer yapacağımızın çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.” tabirlerini kullandı.
Kadro ortasındaki adaleti irtibat ile sağladığını lisana getiren Avcı, “Samimi, gerçek ve dürüst olursan, her şeyi net bir biçimde anlatırsan hepsinin bir karşılığı var. Herkes işin ortasında olmak istiyor. Bu epeyce hoş bir şey. Zira âlâ giden bir durum var. Bunu yönetmek kolay değil fakat hepsinin karşılığı dürüst ve samimi irtibattır.” diye konuştu.
“Umarım o çerçeveyi doldururuz”
Avcı, kulüpteki odasına bordo-mavili kadronun şampiyonluk fotoğrafları ile boş çerçeve asılmasıyla ilgili, “Kendime o denli bir oda yaptım. Trabzonspor’da vakit zaman kırılmalar, küsmeler, içine çekildikleri olmuş. Hissiyatlarım, inancım bu büyük toplulukta güzel şeyler yapabileceğim. Yaptığım odada Trabzon tarihi de var. Burada hizmet etmiş Ahmet Suat Özyazıcı, Şenol Güneş hocamız, merhum Özkan Sümer hocamız da var. Şampiyon ekiplerinin fotoğrafları da var. Umarım o çerçeveyi lider, yöneticilerimiz ve oyuncu kümesiyle birlikte doldururuz.” diyerek kelamlarını tamamladı.
VavaCars Fatih Karagümrük – Trabzonspor maçının özetini izlemek için dokunun!

Spor Toto Muhteşem Lig’in 14. haftasında oynanan tüm maçların gollerini ve özetlerini izlemek için dokunun!