“Vicdanım rahat, gayretimi verdim”

bencede

New member
Yeni Malatyaspor’un kaptanı Adem Büyük, hiç bir vakit çabadan yılmadığını söylemiş oldu.
Malatya temsilcisinin 33 yaşındaki deneyimli forveti Adem Büyük, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada, Yeni Malatyaspor’a transferinden dolayı epey memnun olduğunu lisana getirdi.
Üstün Lig’de rahatlığa muhakkak yer olmadığını anlatan Büyük, bütün olarak ligde uğraş edeceklerini söz etti.
Galatasaray’daki devri ve Yeni Malatyaspor’a dönüşüne ait değerlendirmede bulunan Büyük, “Galatasaray’a gittiğimde büyük bir gayretin içerisine gireceğimi biliyordum. Forma talihinin epey güç olduğunu ve bunu kazanabilmek için de hayli çalışmam gerektiğini de biliyordum. Lakin hiç bir vakit çabadan yılmadım.” sözlerini kullandı.
Büyük, şunları kaydetti:
“Oraya giderken oynamayacağımı da biliyordum. Önünüzde dünya yıldızı bir futbolcu, gerisinde muadil bir futbolcu vardı. Yani hayli pahalı ve değerli beşerler ve dünya çapında bilinen oyuncular. Sakatlıkların olması bir biçimde bana talihi getirdi, ben de bu bahtı uygun değerlendirdiğimi düşünüyorum. Oraya giderken ‘Galatasaray’da oynayamaz, büyük kadro futbolcusu değil.’ yorumları vardı. Aslında büyük kadro futbolcusu olabilmek için en evvel savaşmanız gerekiyor. Savaşmadan büyük ekip oyuncusu olamazsınız. Büyük kadro, oynadığınız ekiptir. O yüzden vicdanım rahat, gayretimi verdim.”
“Kupayı da almak istiyoruz”
Ligde işlerinin kolay olmadığını belirten Büyük, hem yeni bir grup olduklarını tıpkı vakitte bu sene epeyce fazla maç olduğunu aktardı.
Yalnızca ligde değil kupada da değerli maçlar oynayacaklarına dikkati çeken Büyük, “Özellikle bu sene kupa maçlarının daha bedelli olduğunu söylemeliyiz. Kupada da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz, hatta kupayı da almak istiyoruz. Alışılmış ki bunları başarmak epey kolay değil. Bilhassa de bu dönem, zira sıkıştırılmış bir lig takvimi ve epey maç var. Ortamıza geç katılan oyuncular oldu. Pandemiden dolayı her kadroda sorun var. Yeni bir kadro olduğumuz için bu bizde biraz daha sorun yaratabilir. Bunu minimuma indirmemiz gerekiyor.” halinde konuştu.
“her insanın birbirinden öğreneceği bir şey var”
Adem Büyük, ekip kaptanı olarak sorumluluklarının bulunduğunu, her insanın birbirinden öğreneceği bir şey olduğunu aktardı.
her insanın birbirine bilhassa de saha ortasında hürmet duymasının kıymetli olduğunu anlatan Büyük, alanda yaşananın orada kalması gerektiğini, sorunların büyütülmemesi gerektiğini bildirdi.
Büyük, şu ana kadar fazlaca büyük sorunlarla karşılaşmadıklarını, bundan daha sonra da olmamasını temenni ettiklerini kaydetti.
Yeni Malatyaspor ile iki yıllık kontratının bulunduğunu aktaran Adem Büyük, “Oynayabildiğim kadar oynamak istiyorum. Bedenim ne kadar müsaade verir, bunu bilemiyorum ancak şu an iki sene kontratım var. Evvel bunu tamamlamak istiyorum.” sözlerini kullandı.