“Umuyorum maçların adaletli yönetildiği, vicdanın hakim olduğu bir müddetç yaşarız”

bencede

New member
Beşiktaş Kulübünün organize ettiği klasik iftar yemeği spor, iş, sanat ve siyaset dünyasını bir ortaya getirdi.
Vodafone Park’ta gerçekleştirilen iftar yemeğine Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, idare konseyi üyeleri, Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu ve öteki kulüp temsilcileri de katıldı.
Yemekte kısa bir konuşma yapan Ahmet Parıltı Çebi, “Ramazan değerli bir aydır. İslam alemi için bizler için, kardeşliğin, beraberliğin daha da arttığı vakit dilimidir. Senede bir aydır fakat doya doya yaşarsak değerini anlayabileceğimiz bir aydır. İftar sofraları, dostluklar ve sohbetler her birimizin 11 ayda çektiği meşakkatleri unutturacak bir aydır.” dedi.
Mayıs ayının değişik bir ay olacağını vurgulayan Çebi, “1 Mayıs işçilerin, alınteri dökenlerin bayramı. Ayın 2’sinde Şeker Bayramı başlıyor. sonrasındasında annelerimizin gününü kutluyoruz. En kıymetlisi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacağız.” sözlerini kullandı.
Türk futbolunun güç süreçten geçtiğine dikkati çeken Çebi, kelamlarını şöyleki sürdürdü:
“Bu sürecin fazlaca kısa müddette sonuçlandırılacağını umuyorum. Zira bilhassa sporda futbol fazlaca kıymetli. Bu süreci yaşarken, beşerler futbolun sağlıklı yönetildiğinden emin olmak istiyorlar. Umarız ortasında yaşadığımız sorunlar kısa müddette son bulur. Umuyorum maçların adaletli yönetildiği, vicdanın hakim olduğu bir müddetç yaşarız. Bunun haricinde sporun ne kadar kıymetli olduğunu, çocuklarımızın büyürken bile spor yapmasını niye dilek ettiğimizi hepimiz âlâ biliyoruz. Sağlıklı beyinleri ve bedenleri olmasının yanında en kıymetlisi de makus alışkanlıklardan uzak kalmaları için spor değerli. Türk sporunun amatör açılardan da desteklenmesi gerektiğini, her şeyi devletten beklenmemesi gerektiğini tabir etmek istiyorum.”
nazaranve 2,5 sene evvel geldiklerini hatırlatan Çebi, “Her idare bunu yaşıyor. Geldiğimizde bundan evvelki periyodun problemlerini teslim alıyoruz. Her kulüp lideri için birebir temennide bulunmak istiyorum. Umarız bir daha sonrakine devrederken ferah bir biçimde bunu gerçekleştiririz.” değerlendirmesinde bulundu.
Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanununun kabul edildiğine dikkati çeken Çebi, “Çıkan spor yasası var. Birtakım yerlerini epey sorunlu ve sıhhatsiz bulsak da genel manasıyla Türk futboluna fazlaca katkısı olacak yasa olduğunu söz etmek istiyorum. Kimi aksaklıkların da kısa müddet ortasında düzeltileceğini ümit ediyorum.” diye konuştu.