“Trabzonspor’un teklifini düşünmeden kabul ettim”

bencede

New member
Trabzonspor’un sol beki Eren Elmalı, “Şampiyonluk kutlamaları inanılmaz hoşuma gitmişti. Hatta buraya gelince de inşallah bu sene bir daha şampiyon oluruz ve bu şampiyonluklarda ben de olurum diye düşündüm. Kendi müziğimle taraftarın karşısına çıkmayı hayal ettim.” dedi.
Eren Elmalı, Trabzonspor Mecmuası’ndaki röportajında, bordo-mavili kulübün kendisine transfer teklifinin ulusal kadro sürecinde gerçekleştiğini belirterek, “Ben ulusal kadrodayken bir teklif vardı. Ulusal kadronun son maçında da katılaşmıştı Trabzonspor’a transferim, hatta ulusal ekibin son maçından daha sonra bunu da esasen Dorukhan ağabeyle ve Uğurcan ağabeyle paylaşmıştım. Onlar da epeyce memnun olmuştu.” tabirlerini kullandı.
Transferinde birinci teklif geldiğinde epeyce pahalı hissettiğini vurgulayan Eren Elmalı, “Çok memnun oldum. Zira ligimizin son şampiyonu ve fazlaca büyük bir topluluktu Trabzonspor. Harikulade bir takımı vardı. Teknik takımı fazlaca güzeldi, oyuncuları epey düzgündü. Oyuncularından aslına bakarsanız birkaçını yıllardir tanıyordum. Trabzonspor’un teklifini düşünmeden kabul ettim ve burada olduğum için de fazlaca memnunum.” değerlendirmesinde bulundu.
“bu biçimde bir şampiyonluk kutlaması yoktur”
Eren Elmalı, Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarını kendisinin de izlediğini kaydederek, şu biçimde devam etti:
“Gerçekten söylüyorum, tahminen de bu biçimde bir şampiyonluk kutlaması yoktur. İnanılmaz hoşuma gitmişti. Hatta buraya gelince de inşallah bu sene bir daha şampiyon oluruz ve bu şampiyonluklarda ben de olurum diye düşündüm. Kendi müziğimle taraftarın karşısına çıkmayı hayal ettim. Hakikaten epey kıymetli bir şampiyonluktu. İnşallah bu sene yenidendan nasip olur. Biz de bu hoş taraftarımızın önüne istediğimiz müziklerle çıkarız.”
“İlk maçımda kupa almak fazlaca hoş, özel duyguydu”
Bordo-mavili grubun savunma oyuncusu, dönem başındaki Muhteşem Kupa müsabakasında nazaranv yaptığını hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Çok hoş hislerdi. Taraftarlarımız maça fazlaca büyük ilgi göstermişti, 40-50 bin kişi vardı sanırım. Olimpiyat Stadı’nda maçtan evvel alana çıktığımda yalnızca tribünleri izledim. Hani rakip olarak oynamak farklı evet hissediyorsunuz taraftarı ancak artık o kadronun oyuncusu olarak alana çıkmak hayli daha farklı. Dediğim üzere birinci çıktığım vakit bu biçimde sıradan seyretmiştim taraftarlarımızı ve epey hoşuma gitmişti bizi desteklemeleri. Birinci maçımızda da esasen kupa kazandık ve döneme kupayla başladık. Birinci maçımda kupa almak hayli hoş ve fazlaca özel histi benim için. bu biçimde de devam edeceğini umuyorum. Başarılarla dolu maçlar ve kupalı dönemlerle inşallah bu biçimde devam eder.”
“Edin abiyi durdurmak zor”
Eren Elmalı, mesleğinde kendisini en zorlayan oyuncunun ekip arkadaşı Edin Visca olduğunu tabir ederek, kelamlarını şöyleki tamamladı:
“Bunu yakın bir vakitte Edin ağabeyle de konuşmuştuk. Ben daha evvel de Edin Visca demiştim. Sahiden hayli oldukça akıllı bir futbolcu. bu biçimde 3-4 saniye daha sonrasını düşünen bir futbolcu. Hatta birkaç örnek vermiştim. Biz Kasımpaşa-Medipol Başakşehir maçında karşılıklı oynarken bu biçimde ardıma bakmıştım, Edin abi yoktu. 5-10 saniye daha sonra top kaleciden döndü. Bir baktım Edin abi gol atmış. Bu durumu onunla da konuştuk ve Edin abi bana, Bosna Hersek’te bir hocası ona söylemiş, ‘4-5 saniye daha sonrasını hayal et.’ diye, ‘Ben de onu yapıyorum.’ dedi. Benim için makus olmuştu lakin onun için atak golle sonuçlanmıştı. Ben, Edin Visca diyeceğim, nitekim hayli epeyce akıllı bir futbolcu. Çok sıkıntı yani bu biçimde oyuncuları durdurmak.”