“Trabzonspor’a birinci yenilgisini tattıracağımıza inanıyorum”

bencede

New member
Spor Toto Harika Lig’de oynadığı 6 deplasman maçını da kazanamayan Gaziantep Futbol Kulübü, Trabzonspor’a konuk olacağı 13. hafta müsabakasını kazanıp, birinci deplasman galibiyetini almak istiyor.
Bu dönem dış alandaki 6 müsabakadan yalnızca 1 puan çıkarabilen kırmızı-siyahlı grup, VavaCars Fatih Karagümrük’e 3-2, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’a 2-0 ve Adana Demirspor’a da 4-0, Atakaş Hatayspor’a 2-1, Galatasaray’a 2-0 yenilip, Demir Küme Sivasspor’la 1-1 birliktee kaldı.
Harika Lig’de 15 puan ve -2 averajla 12. sırada bulunan kırmızı-siyahlı grup, iç alanda rakip ağları 10 sefer havalandırırken kalesinde yalnızca 2 gol gördü. Deplasmanda ise kalesinde14 gole mani olamayan Gaziantep temsilcisi rakip filelere meşin yuvarlağı 4 sefer gönderebildi.
“Gönlümüzden 3 puan geçiyor”
Kulüp Lideri Cevdet Akınal, AA muhabirine, grubun Trabzonspor maçına en yeterli biçimde hazırlandıklarını lisana getirdi.
Tek gayelerinin maçtan puan almak olduğunu söz eden Akınal, “Gönlümüzden 3 puan geçiyor. İnşallah alırız. Güzel hazırlanıyoruz. Futbolcularımız gruba tam ahenk sağladı. Futbolcularımız pek inançlı. Hocamız kazanmak için ekibi hazırlıyor. İnşallah istediğimi alacağız.” değerlendirmesinde bulundu.
“Trabzonspor’a birinci yenilgisini tattıracağımıza inanıyorum”
Gaziantep FK’nin deneyimli orta saha oyuncusu Recep Niyaz da Trabzonspor maçına en uygun biçimde hazırlandıklarını söylemiş oldu.
Trabzonspor maçının çok yüksek tempoda geçeceğine inandığını tabir eden Niyaz, şu biçimde devam etti:
“Çok zevkli bir maç olacak. Bilhassa izleyenlere keyif verecek bir maç olacağına inanıyorum. Trabzonspor taraftarını tartışmaya gerek yok. Gruplarına fazlaca bağlılar. Onların istediği üzere bir grupları var şu an. Çok formdalar. Lakin ne olursa olsun. Uygun bir grup ve ekibiz. Artılarımızı hayli daha fazla alana yansıtabileceğimiz bir maç. Kimileri güler tahminen, kimileri dayanak verir bilemem lakin Trabzonspor’a birinci yenilgisini tattıracağımıza inanıyorum. Bunun için bütün hazırlığımızı yapıyoruz. Âlâ futbolla Trabzon deplasmanından 3 puanla dönmeyi hedefliyoruz. İnşallah güzel olacak.”