Selçuk İnan: “Örnek aldığım tek bir isim var”

bencede

New member
Spor Toto Harika Lig gruplarından Kasımpaşa, teknik yöneticilik bakılırsavi için Selçuk İnan ile mukavele imzaladı.
Lacivert-beyazlı kulübün Kemerburgaz’daki tesislerinde düzenlenen merasimde Selçuk İnan’ın yanı sıra Kasımpaşa Kulübü Üst Yöneticisi Serkan Reçber de yer aldı.
Burada açıklamada bulunan Selçuk İnan, fazlaca keyifli olduğunu ve gururlandığını belirtti.
Kendisine teknik yöneticilik fırsatı veren kulübün sahibi Turgay Ciner ile üst yönetici Serkan Reçber’e teşekkür eden İnan, “Hedeflediğim, inandığım ne var ise şu anda gerçekleşiyor. Birinci teknik yöneticilik tecrübem olacak. Birçoğunuz futbolculuğumu gördü, futbolculuğa başlangıç anıma şahit olanlar da var. Amaçlara daima birlikte ulaşacağız.” sözlerini kullandı.
yaşamında inanmadığı hiç bir şeyin peşinden gitmediğini aktaran İnan, şöyleki devam etti:
“Her vakit gerçekleşebilecek hayaller kurdum. Kasımpaşa’da olmam benim için bir talih. Bu kurumsal yapıyı tanıdım. Futbolu ne kadar önemsediklerini gördükten daha sonra bu sonucu vermek epey kolay oldu. Galatasaray’dan ayrılalı neredeyse 1 yıl oldu. Galatasaray demişken buradan Fatih hocama teşekkür borçluyum. Bu mesleği esasen yapmak istiyordum lakin beni daha da cesaretlendiren hocam oldu. 1 yıldır tüm hocalarımla irtibat halindeyim. Oynadığım tüm ekiplerde kaptanlık yaptım. Yurt dışına da fazlaca gittim orada da kıymetli beşerlerle irtibatım var. Bir oyun anlayışım her vakit vardı. Oyunculuğumda da fazlaca düşünürdüm. Bunların hepsinden karma yapıp bana uyacak kanıları şu anda aklımda saklıyorum.”
“Örnek aldığım isim Fatih Terim”
Selçuk İnan, teknik yönetici olarak Fatih Terim’i örnek aldığını lisana getirdi.
Çok değerli bir takıma sahip olduğunu söz eden genç teknik adam, “Örnek aldığım, muvaffakiyetlerini düzgün manada kıskandığım ve yinelamak istediğim bir isim var, o da Fatih Terim. Takımım inandığım bireylerden oluştu. Burada hoş bir kurumsal yapı var. Hali hazırda çalışan hocalarla tanıştığımda burada Türk futbolunda bu biçimdesine kıymetli projelerin olması futbola bu yatırım beni şaşırttı. Heyecanlı, istekli bir takım oluşturduk. Hepsine epey inanıyorum. Kendi kollarında fazlaca başarılı, bilgili hocalar.” değerlendirmesinde bulundu.
Toplantıyı, futbolcular da yerinde takip etti.
“Hocanın amaçları bizimle uyuyordu”
Kasımpaşa Kulübü Üst Yöneticisi Serkan Reçber, teknik yönetici Selçuk İnan ile gayelerinin ve ideolojilerinin uyuştuğunu aktardı.
Teknik yönetici Şenol Can ile yollarını ayırdıktan daha sonra bu nazaranve isimler aradıklarını ve görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlatan Reçber, şunları kaydetti:
“Kulüp gayelerimiz ve prensipler doğrultusunda hocalarımızla görüştük. Selçuk hocamızla yaptığımız konuşmalar kararında ideolojisinin bizimle uyumlu olduğunu, maksatlarının bizimle uyumlu olduğunu gördük. Hocanın fazlaca kıymetli bir mesleği vardı. Taraflı tarafsız ülkemizde taktir edilen bir isim. Bu durumlar kolay karar vermemize niye oldu. Son 2 sene Türkiye’nin en değerli kulüplerinden birinde, en değerli hocalarından birinin yardımcılığını yapması değerliydi. Futbolcu kardeşlerimizin futbolu bıraktıktan daha sonra bir gayesi olması gerektiğini düşünenlerdenim.”