“Şampiyon olacağız! Bunu yazın kafanıza”

bencede

New member
Fenerbahçe Lideri Ali Koç, grubunun Trabzonspor’a 3-1 mağlup olduğu maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Hakem kararlarıyla ilgili konuşan Koç, “Kart durumuna baktığımda %50-%50 dedim lakin daha sonradan izleyince sonucum netleşti. Avrupa’nın her yerinde bu duruma kart verilmiyor” dedi.
Koç, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Taraftarıma sesleniyorum, sakin olun. Asın kesin, düdük astırın diyorsunuz, ona da geleceğim ancak sakin olun. Bu ekip burada 80 dakika 10 kişi oynadı, terinin son damlasına kadar savaştı. 80. dakikaya kadar maç ortadaydı. Ne olduysa orada oldu. Bir penaltı, ki haklı bir penaltıydı, tahminen de tek gerçek sonucu oydu. Bu kadroyla gurur duyuyorum, çocukların hepsi epeyce kızgın ve öfkeli. 30 milyon Fenerbahçelinin olduğu sebeple tıpkı sebepten dolayı kızgınlar. Buraya arka niyetle bir operasyon çekmeye birini yollasaydınız buna benzeri bir performans olurdu. Bu maç 11’e 11 bitseydi, bu maçtan galip ayrılmamamız kelam konusu değildi. Şu gördüğünüz olay, hakem rezaleti, bir norm olarak kabul ediliyor. Ali Maçalan, üstüne basarak söylüyorum, Şansalan değil, Maçalan. Bizden geçen sezonki Konyaspor maçını da almıştı.”
Ali Koç kelamlarını topluluğuna seslenerek noktaladı:
“Camiama sesleniyorum. Ne gücümüz var ise omuz omuza vereceğiz ve bu nizamı yıkmak için elimizden geleni yapacağız. Artık harekete geçme, ayaklanma vakti. Bunu yanlış yere çekmeyin.Biz şampiyon o-la-ca-ğız. Bunu yazın başınıza. Bu ekipten ümidinizi kesmeyin. Büyük resmi görün ve kenetlenin. Gidebilenler bu gece Sabiha Gökçen’e gitsin. Bu gruba takviye olun.”