Rus BM yetkilisi Polyanskiy: Batı, Ukrayna’da çabucak hemen Rusya’nın tüm kırmızı çizgilerini aşmadı

ahmetbeyler

New member
Rumble isimli platformda blog müellifi Kim Iversen’e demeç veren Polyanskiy, “Rusya, NATO ile direkt çatışma istemiyor. NATO, misal açıklamalar yapıyor lakin fiiliyatta Ukrayna’ya yalnızca silah değil tedarik etmekle kalmıyorlar, hem de bu silahların bakımı için uzman gönderiyorlar, çünkü bunların büyük kısmı Batılı uzmanların dayanağı olmadan çalıştırılamaz” dedi.


ABD’nin Ukrayna’daki operasyonel planlamada direkt yer aldığını ve Ukrayna ordusuna silah tedariklerinin silahlı çatışmaların gidişatında kökten bir değişikliğe yol açmayacağını kaydeden Polyanskiy, “Bazı kırmızı çizgilerin aşıldığına dair daha fazla sinyal gönderiyoruz ama muhtemelen en kırmızı çizgiler çabucak hemen aşılmadı. Rusya üzere nükleer bir güçle iş tutarken, şayet daha fazla tansiyon yaratma dileği var ise, bu biçimde tüm imkanlar hesaba katılmalıdır” ifadelerini kullandı.


Kiev’e Rus özel askeri harekatının başından beri gerek ekonomik gerekse askeri dayanak sunan Batılı ülkeler, Ukrayna’ya Alman Leopard tanklarının gönderilmesi için uzun müddettir görüşmeler yapıyor. Lakin Almanya’nın tavrı niçiniyle bu hususta siyasi bir karar alınabilmiş değil.
 
Üst