Roma, Sangiuliano: "1 Temmuz’dan itibaren Pantheon’a ücretli giriş"

ahmetbeyler

New member
“Müzeleri satamayız” – Masseria a Manduria’daki (Taranto) Forum’da konuşan Sangiuliano, “müzelerimizi satamayacağımızın da altını çizdi. Müzelerimizi verimli hale getirmeliyiz, kalitelerini artırmalıyız ve bunu zaten yapıyoruz” diyerek asansörü şu şekilde aktardı: Bir örnek. Üçüncü kademeye yükselmek için Colosseum’da açıldı.

Bakan, “çok açık” olan yasama programında, “ikiye katlama” taahhüdünü yeniden teyit etti. üç ikonik müze: Palazzo Citterio’da 1900’ler için başka bir geniş alana sahip olacak olan Pinacoteca di Brera; Real Albergo dei Poveri’deki depolarda barındırılan koleksiyonlar için bir sergi alanı bulacak olan Mann of Naples; Uffizi, Careggi ve Montelupo’daki diğer iki direkle birlikte”.

Pnrr ve kültür – “Tüm Avrupa hedeflerine ulaşıldı ve Avrupa Birliği’ne göre, kültür Pnrr’sinin harcama kapasitesi açısından önde gelen ülke İtalya”, diye vurguladı bakan. “Kültür için Pnrr’nin önemli bir payı var, 4 milyarın üzerinde. Her zaman bir sorumluluk duygusuyla çalıştım: Önemli ve ciddi bir ulusta, gelenler seleflerinin çizdiği yolu takip eder, onlar olmasa bile sorumluluğu üstlenir. %100 ikna oldum. Pnrr içeriğine sahip bir plan buldum: kısmen onlara katılıyorum, onları önceden oluşturulmuş buluyorum, mükemmel bir seçim; diğerleri daha az, ama yine de devam ediyoruz “, altını çizdi.

köyler – Fonların önemli bir kısmı, köylerin kurtarılması, 250 köyün canlandırılması, yenilenmesi, yeniden yapılandırılması için “bir milyar 50 milyon” ile temsil ediliyor, ancak listeyi ek kaynaklarla kaydırmayı planlıyoruz. Bu köylerde ücretsiz iş yeri açmak için ekonomik kaynak koyacağız” diye konuştu.