Putin, bir çocuğun gitar hayalini gerçekleştirdi, mesken problemini çözdü

ahmetbeyler

New member
Putin, ‘Dilek ağacı’ isimli bir proje kapsamında Moskova bölgesinden 14 yaşındaki Mark Kolebnev’in gitar hayalinin gerçek olmasını sağladı.


Çocuğun annesi Nadejda ile konuşan Putin, ikilinin fazlaca çocuklu bir ailenin yanında kaldığı öğrenildi. Putin, hususla ilgili bölge valisiyle görüşeceğini belirtti.


Putin, bugün Mark ve Nadejda’ya yine telefon açtı. Anne ve oğul artık yeni meskenlerine yerleşmişlerdi.

Путин исполнил мечту 5-летнего мальчика из Бурятии и пожелал: "Будь здоров".
Мальчик не растерялся: "И ты будь здоров" pic.twitter.com/iClmsg20Ze

— Кремлевский пул РИА (@Kremlinpool_RIA) December 27, 2021Rus önder, “Gitarını aldın mı? Artık çalmak için çalışman gerekecek. Müzikle uğraşmak için kendine ilişkin bir alan olmasının daha düzgün olacağını düşündüm. Dairenizi beğendiniz mi? Taşındınız mı?” diye sordu.


Mark’ın gitar çalmayı öğrenip onun için bir müzik çalma kelamı verdiği Rus başkan, “Benim için mi? Teşekkürler, hangi şarkıyı?” diye sordu.


Mark da Vladimir Vısotskiy müziklerini sevdiğini ve ‘Vısota’ isimli şarkıyı çalmayı öğreneceğini tabir etti.

Путин решил квартирный вопрос 14-летнего Марка и его мамы. Теперь у них своя квартира. Ребенок пообещал не бросать уроки музыки, научиться играть и исполнить для Путина песню Высоцкого "Высота" pic.twitter.com/cCODOB3iNO

— Кремлевский пул РИА (@Kremlinpool_RIA) December 27, 2021çabucak sonrasında Mark’ın annesiyle görüşen Rus başkan, oğlunun müzikle uğraşmasında bir sakınca görüp görmediğini sordu, olumlu cevap aldıktan daha sonra yeni yıllarını kutladı.


Devlet Lideri, Mark ve annesine konutunu açan aileye de yardım etti.
 
Üst