Paluli: “Bu forma için savaşacağım”

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig takımlarından Demir Küme Sivasspor’un Göztepe’den transfer ettiği savunma oyuncusu Murat Paluli, forma rekabetinde elinden gelen çabası göstereceğini belirtti.
Kazım Karabekir Sanayispor ve Medipol Başakşehir altyapılarında oynadıktan daha sonra Körfez İskenderunspor’da profesyonel olan 27 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Murat Paluli, Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Hatayspor ve Göztepe gruplarının akabinde Sivasspor forması giyecek.
Murat Paluli, kırmızı-beyazlı takımla 2 yıllık kontrat imzaladığı için keyifli olduğunu söylerken, Sivasspor’un büyük bir topluluk olduğunu vurgulayan Murat Paluli, “Öncelikle bu topluluğa geldiğim için fazlaca memnunum. Gayeleri olan bir gruba transfer oldum. Önümüzde Avrupa ön eleme maçı var. İnşallah ön elemeyi geçip Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz.” diye konuştu.
Teknik yönetici İstek Çalımbay’ın fazlaca tecrübeli bir çalıştırıcı olduğunu lisana getiren Murat Paluli, “Rıza hocamızın beni ekibinde görme isteğinden dolayı hayli keyifli oldum. Onunla birinci kez çalışacağım ve heyecanlayım.” sözlerini kullandı.
“Formayı almak için bütün gücümle çalışacağım”
Sivasspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmasının ehemmiyetine değinen Murat Paluli, “Anadolu kadrolarının kupayla dönemi bitirmesi hayli kıymetli. Heyecanla takip ettim, zira bir Anadolu kulübü kupayı kazandı. Sivasspor ismine sevindirici oldu.” halinde konuştu.
Kırmızı-beyazlı grubun güzel bir takıma sahip olduğunu vurgulayan Murat Paluli, şunları kaydetti:
“Ben de bu ekipte forma için savaşacağımdan dolayı memnunum ve grubumla yeni kupalar kazanmak istiyorum. Sivasspor büyük bir topluluk, bu büyük topluluğun formasını terleteceğim için epey memnunum. Her kadroda rekabet vardır, ben de oynamak ve kadroma yardımcı olmak için elimden gelenin en düzgününü yapacağım. Formayı almak için bütün gücümle çalışacağım. Daha evvel öteki kadrolardan teklifler geldi, Sivasspor, amaçları olan bir grup olduğu için burayı tercih ettim. İnşallah düzgün bir dönem geçirip, taraftarlarımıza bir daha bir kupa sevinci yaşatmak istiyoruz.”