Palermo ve Ermal Meta Meloni’ye tecavüz: artık kadın katliamı yok

ahmetbeyler

New member
23 Ağustos 2023, 18:12

Maruz kalınan şiddete ilişkin pek çok tanık alınıp yayınlandıktan sonra, şarkıcı-söz yazarı başbakandan müdahale etmesini istiyor: “Herkes bilmeli, çünkü kuzuların bu sessizliği sona ermeli”

“Başkanım size sesleniyorum”

Ve yine başbakana hitaben: “Ona oy vermedim ama o, tüm bu kadınlar arasında olduğu gibi benim başkanım ve kurumsal bir makam, kadın, anne ve Hıristiyan olarak ona en büyük saygıyla hitap ediyorum: Don Sizce bu katliama son vermenin zamanı geldi mi?”

“İstismarları bildirmekten korkuyorlar”

Kendisi şunun altını çiziyor: “Kadınlar sokakta tek başına yürümekten ve inanılmama, hatta suçlu görülmeme korkusuyla tacize uğradıklarını anlatmaya korktukları sürece bir toplumun gelişmiş olduğu söylenemez.” Bu nedenle Meta, kendisine “binlerce mesaj” gönderen kadınlara ve aynı zamanda erkeklere şunu garanti ediyor: “Bu beni çok yakından etkileyen bir şey, bunu şarkılarda da söyledim, beni içinden geçilecek bir kapı olarak düşünün.” şeyleri atın”. Her şeyden önemlisi, diye devam ediyor, “Korkunç şeyler okudum ve istismara, şiddete ve her türlü kötü muameleye maruz kalan kadın ve erkeklerin büyük çoğunluğunun güven eksikliği nedeniyle ihbarda bulunmadığını gördüm. bunun yerine onlara inanılmadığını bildirdi”.

“Sesi olmayanlara ses vermek istiyorum

“” Tartışma çıkarmakla ilgilenmiyorum – diye ekliyor – ancak konuşmaktan korkan ve kendilerini mesaj göndermekle sınırlayanların sesini geri getirmeye çalışıyorum. Pek çok kişi ‘Ben bunu hiç konuşmadım, zaten bana inanmazlardı’ diyor. Bir insanın nasıl böyle yaşadığını, hayatıyla nasıl başa çıkabileceğini hayal etmeye çalışalım.

İlgili