Oliveira’dan ulusal ekip kelamları: “İnsanlar yer almam gerektiğini söylüyor”

bencede

New member
Galatasaray’ın Portekizli futbolcusu Sergio Oliveira, ülkesinin basınına ulusal kadro ve Dünya Kupası konusunda değerli açıklamalarda bulundu.
ilk vakit içinderda Porto’dan Galatasaray’a transfer olma sürecinden bahseden Oliveira, rastgele bir kırgınlık olmadan kulüpten ayrıldığını deklare etti. Oliveira, “İlk günümden son günüme kadar yaşadığım her şey için Porto taraftarlarına teşekkür ederim.” dedi.
Milli kadroda yer almaması üzerine sorulan bir soruyu da cevaplayan Oliveira, “Her oyuncunun isteği ülkesinin ulusal ekibinde yer almaktır. Dünya Kupası için teklif beklediğimi söyleyemem. Teknik yöneticimiz Fernando Santos’un sonucuna hürmet duyuyorum. Beşerler Portekiz’in Dünya Kupası takımında yer almam gerektiği tarafında tabirler kullanıyorlar. Ulusal gruba çağrılan herkese en düzgününü diliyorum. Umarım kupayı Portekiz’e getirirler.” formunda konuştu.
Portekiz Ulusal Grubu’nun yetenekli oyunculara sahip olduğunu belirten Oliveira, “Portekiz’in Dünya Kupası’nı kazanabileceğine inanıyorum. Tecrübe, hürmet ve kalitenin büyük hayranıyım ve Portekiz Ulusal Kadrosu’nda bu durum kelam konusu…” diyerek kelamlarını sonlandırdı.

Dönem başında transfer olduğu Galatasaray’da 14 müsabakaya çıkan Oliveira, 1 gol ve 4 asistlik performans gösterdi.

beinsports.com.tr / Dış Haberler