Noktaların vurduğu profesör Rovigo: "Öğrenciler geçti mi? ahlaki bir tokat"

ahmetbeyler

New member
Gerçek – Gerçek, geçen yıl 11 Ekim’de meydana geldi. Beşi oyunculuk yapmıştı ama üçü marjinal bir role sahipti. Söz konusu iki kişiden biri öğretmeni havalı tabancayla vurmuş, diğeri ise eylemi filme alıp sosyal ağlarda yayarak viral hale getirmişti. İkisi için derslerden beş gün uzaklaştırıldı. Bunun yerine, profesör rapor etmişti. Artık rodigini okul yılını tekrar etmek zorunda kalmayacak. Dahası, onlardan biri – ateş eden çok genç adam – 9 kurşun aldı.

Öğretmen: “Gözümü kaybedebilirdim” – “Öncelikle sınıf konseyi tarafından alınan kararların esasına girmeyeceğim çünkü artık bunun bir parçası değilim, ama bu bana şahsımı dikkate almama gibi geliyor. Ciddi bir eylem, ‘ Oyun’ ve şimdi promosyonla daha da azaldı. O gün maskem beni kurtardı, gözümü kaybedebilirdim ama kim kurbansa kurbandır, okul sistemi sizi kurtarmıyor” diyen öğretmenin altını çizdi. Veneto Kuryesi.

“Oğlanların reddedileceğini bekliyordum. Ya da en azından okul, davranışta düşük notlarla gerçekleşen gerçeğin ciddiyetinin altını çizecekti. İlk çeyrekte, okulun ilk iki ayında sınıf konseyine katılmıştım. , beni o sınıftan çıkarmadan önce. Ne kadar iyi olduklarını bilmiyorum ve notların iyi olmasının bununla hiçbir ilgisi yok. Onları terfi ettirme seçimi kesinlikle yanlış. Meslektaşlarıma karşı hiçbir şeyim yok ve gitmeyeceğim Esasa gelince, çocukların okul yılının geri kalanında izledikleri yolu biliyorlar Ama sanki ilk iki ay, yani benim onların fen bilgisi öğretmeni olduğum Eylül ve Ekim iptal edilmiş gibi – diye ekledi Finatti – Okulda başarılı olan bir öğrenciyi, Abbiategrasso’da öğretmenini bıçaklayan öğrenciyi reddettikleri benim başıma gelene benzer bir olay yüzünden yüzüstü bırakabilirsiniz.”

“Şikayetten vazgeçmiyorum ve devam ediyorum, yine de ödemek zorundalar. Umarım Çocuk Mahkemesi gereğini yapar ve çocuklar bir öcüye kapılır ve – onlar ve ebeveynleri de – bunun olduğunu anlarlar. olumsuz deneyimlerle geliştirir. Anneler ve babalar çocukları için her zaman iyiyi isterler ama insan yaşamayı öğrendiği düşmanca deneyimlerle olur. Neden biz öğretmenlerin her zaman bedelini ödemesi veya suçlanması gerektiğini anlamıyorum”, diye bitirdi öğretmen. .

“Büyümenin yapılabileceğini anlıyorum ama bunu kabul etmeli, hatalardan ders almalı ve her şeyden önce yaptıklarının başkalarında yaratabileceği zararın farkına varmalısın. Beni hayal kırıklığına uğratan ve kızdıran şey, şimdiye kadar kimsenin benden özür dilememiş olması. Hayır. Çocuklardan biri, anne baba yok, çok az meslektaş bana dayanışma gösterdi. Her şey sanki hiçbir şey olmamış gibi ilerledi, ama bunun yerine kendimi yalnız ve terk edilmiş hissettim – daha sonra öğretmen onunla konuştuğumu açıkladı. Cumhuriyet -. Gelen tek özür şikayetimi geri çekmem şartıyla müdür aracılığıylaydı”

“Davranışta 9 vermek için hangi kriterlerin kullanıldığını ve başıma gelen bölümün neden değersizleştirildiğini bilmek istiyorum. Artık bu kadar terk edilmiş hissetmemek ve öğretmenliğin son birkaç yılını huzur içinde bitirmek istiyorum” yorumunu yaptı. profesör.