Muslera ve Torreira’dan Dünya Kupası ve Türkiye kelamları

bencede

New member
Galatasaray’ın FIFA 2022 Dünya Kupası’nda bakılırsav yapacak Uruguaylı futbolcuları Fernando Muslera ve Lucas Torreira, kupayı hedeflediklerini söylemiş oldu.
Kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Uruguaylı oyunculardan Muslera, mesleğindeki 4. kere dünya kupasında forma giyeceğini belirterek, “Bununla inanılmaz gurur duyuyorum. En yüksek noktaya gelebilmeyi istiyoruz. Bu futbol dünyasında kazanabileceğiniz en kıymetli kupa. Dört yıldız var bizde. 1950’den beri kazanamadık ancak fazlaca yeterli bir biçimde çalışıyoruz. Bütün hayallerimiz bunu yine kazanma odaklı.” diye konuştu.
Zor bir kümede yer aldıklarını söyleyen Muslera, “Grubumuzda 2018’de elediğimiz Gana var, öbür gruplarla da daha önce oynamıştık. Fizikî olarak kendilerini geliştirmiş, süratli ve ofansif oynayan kadrolara karşı gayret edeceğiz. Daha evvel oynadığımız için bunun bir avantajı var. Onlarla çabamız devam edecek.” tabirlerini kullandı.
Türklerin de kendilerini destekleyeceğini söz eden deneyimli oyuncu, “Türkiye’den de takviye hissedeceğimizi biliyoruz. Bu da epeyce güzelimize gidiyor. Bu takviyesi hissederek oynamak bize epey memnunluk verecek.” dedi.
Torreira: “Güzel şeyler başaracağımıza inanıyorum”
Sarı-kırmızılı grubun başka Uruguaylı oyuncusu Lucas Torreira fazlaca heyecanlı olduğunu vurgulayarak, “Dört gözle bekledim takımın açıklanmasını. Kendimi de onun ortasında görür görmez epey heyecanlandım. 26 kişinin ortasında olmak epeyce özel bir durum. İkinci defa Dünya Kupası’na katılacağım. Hoş bir ekibimiz var ve hoş şeyler başaracağımıza inanıyorum. Muslera ile birlikte olmaktan da fazlaca memnunum. Onun dördüncü Dünya Kupası olacak. Galatasaray’da da birlikte olmamız farklı bir bedel katıyor.” sözlerini kullandı.
kuvvetli grupların olduğu bir kümede yer aldıklarını kaydeden Torreira, “Zor bir küme. kuvvetli rakiplere karşı gayret edeceğiz. Kendimizi olabildiğince hazırlıyoruz. Daha evvel Portekiz’e karşı oynamıştım. Kendimizi uygun hazırlamamız ve kadroları güzel tahlil etmemiz lazım. Bunu da yapıyoruz. kuvvetli bir ekibimiz olduğu için düzgün şeyler başaracağımıza inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Torreira da Türkiye’den takviye bulacaklarına inandığını belirterek, “Galatasaray taraftarı bizi hayli seviyor ve dayanak oluyor. Yalnızca Galatasaray taraftarı değil Türkiye’de fazlaca düzgün bir biçimde karşılandığımız için de memnunuz. Onların dayanağıyla bir arada orada uğraş etmemiz bizim için güzel bir his olacak.” diye konuştu.