Metin Öztürk’e Nuri Şahin reaksiyonu

bencede

New member
Antalyaspor Kulübü, Galatasaray Kulübü Lider Adayı Metin Öztürk’ün dönem sonunda kırmızı-beyazlıların futbol sorumlusu Nuri Şahin ile görüşebileceklerini söz etmesine reaksiyon gösterdi.
Kırmızı-beyazlı kulüp, son günlerde futbol sorumlusu Nuri Şahin ile ilgili medyada yer alan haberler üzerine açıklama yapma gereği doğduğunu belirtti.
Türk futboluna örnek olabilecek bir modelle Antalyaspor’da yalnızca A grubun değil, futbol şubesinin de başına getirilen Nuri Şahin’in Galatasaray’a transfer olacağı ile ilgili haberlerin gerçek dışı olduğunun altı çizilen açıklamada, şu sözlere yer verildi:
“Öncelikle şunun uygun bilinmesini isteriz ki futbol sorumlumuz Nuri Şahin ile ortamızda 5 yıllık mukavele mevcuttur. Vizyonumuz, Sayın Nuri Şahin ile kulübümüzün bugününü değil, geleceğini de inşa etmektir. Bu amaç doğrultusunda adım adım ilerlerken çıkan bu haberler yalnızca kulübümüze değil, Türk futboluna da ziyan vermektedir. Ülkemizin kıymetli kulüplerinden biri olan Galatasaray’ın lider namzedi Sayın Metin Öztürk’ün ‘Sezon sonunda Nuri Şahin ile görüşürüz’ tabirleri, spor etiğinin büsbütün haricinde bir açıklamadır. Biz Antalyaspor olarak hiç bir kıymetimizin öteki bir kulüp tarafınca seçim gereci olarak kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz.”
Metin Öztürk’ten karşılık
Metin Öztürk ise toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu sözleri kullandı:
“Her demecimde net olarak, ‘Biz kendi başarımız için öbür kulüplerin oyuncu ve hocalarının başını karıştırmayız. Nuri Şahin hocamız eminim önümüzdeki 4-5 yıl ortasında Antalyaspor’a akabinde da Ulusal Grubumuza hoca olarak kıymetli katkılar yapacaktır” dememe karşın medyada mevzunun hala sürüyor olması hepimizi üzüyor. Mevzuyu burada kapatıp Galatasaray’ın ana sıkıntılarına odaklanmakta yarar var. Öteki kadrolarla gereksiz polemik bize uymaz. Gerek Antalyaspor gerekse de başarılı lideri Sayın Aziz Çetin ve grubuna lig maratonunda muvaffakiyetler diliyorum.”