“Maradona, Adana Demirspor’u çalıştırabilirdi”

bencede

New member
Futbol efsanesi Diego Armando Maradona’nın vefatının akabinde 1 yıl geride kalırken, Arjantinli yıldız profesyonel mesleğinin yanı sıra özel hayatında da biroldukca kişinin anılarında yer alıyor.
Maradona’nın teknik yöneticiliğini yaptığı kadrolardan Birleşik Arap Emirlikleri Ligi grubu Al-Fujairah’ın Hollanda kampını düzenleyen organizatör Atalay Memnun, büyük hayranlık duyduğu efsane futbolcuyla geçirdiği 1 ayı AA muhabirine anlattı.
Maradona ile 2017 Haziran’da tanıştığını bildiren Keyifli, “Büyük kulüplerimizden biri için Slovakya’ya kamp yeri bakmaya gittiğimde tuhaf bir numaradan arandım. Çok ünlü bir hocalarının olduğunu ve kendilerine yardımcı olup olamayacağımı sordular. Başta hocalarının ismini söylemek istemediler, 10 dakika daha sonra ‘Hocamız Diego Armando Maradona.’ dediler. Bende bir sessizlik oluştu. ‘Hayal mi kuruyorum, biri dalga mı geçiyor.’ dedim. Şiir üzere geldi bana. Bu işi yapmak için her şeyi yapacağımı söylemiş oldum. daha sonra Hollanda’ya geldiler. Maradona’nın kampını düzenlemek benim için gururdu.” diye konuştu.
“Adana Demirspor için temas kurdum”
Maradona’nın Türk futboluna bakışına ait Atalay Keyifli, şunları söylemiş oldu:
“Hollanda’da kaldığı süreç ve mutabakatlarla Diego ile samimiyetimiz arttı. Diego’ya ‘Seni bir gün Türkiye’de görmek isterim.’ dedim. O da ‘Çok keyifli olurum, bir defa Sevilla ile geldim, epeyce da sevdim. İstanbul dayanılmaz bir kentti. Türkiye üzere bir futbol ülkesinde çalışmayı, bilhassa İstanbul olursa epeyce isterim.’ dedi. O günlerde Türkiye’den çok sevdiğim bir ağabeyim aradı, ‘Adana Demirspor’un Harika Lig’e çıkma ihtimali var, Maradona oraya hayli güzel ahenk sağlar, görüşebilir misin?’ dedi. Yardımcısını aradım, bir gün daha sonra Diego hatta diyerek beni telekonferansa aldı. Maradona, ‘Çok isterim gelmeyi, fazlaca sevinirim ancak şu an sıhhat durumum yeterli değil. Sıkıntı yürüyorum, rahatsızım. Beni düşündüğün için teşekkür ederim. Sıhhat durumum yeterli olursa Türkiye’de çalışmayı epey istiyorum.’ dedi. Bu konuşmamız vefatından 4 ay önceydi. En son da bu biçimde konuştuk.”
Jean-Marie Pfaff’la görüşmeyi reddetti
Maradona ile unutulmaz anıları olduğunu lisana getiren Keyifli, Arjantinli efsanenin, kendisini görmek için kamp yaptıkları otele gelen Belçikalı unutulmaz kaleci Jean-Marie Pfaff’la görüşmeyi reddettiğini anlattı.
Memnun, Maradona’nın Pfaff’a epey kızgın olduğunu aktararak şu biçimde konuştu:
“Jean-Marie Pfaff, bir akşam otele geldi, ‘Diego ile görüşmek istiyorum.’ dedi. Diego’nun yanına gittim, ‘Pfaff geldi, seninle görüşmek istiyor.’ dedim. Maradona, ‘Söyle gitsin.’ dedi. Nasıl söyleyebilirim ki. Ortadan 45 dakika geçti, Pfaff kapıda bekliyor, Diego içeriden dışarıya çıkmıyor. ‘O gitmeden dışarıya çıkmıyorum. Sana niçinini daha sonra anlatırım.’ dedi. Pfaff’a ben söyleyemedim, otel müdürüne söylettik. Pfaff gittikten daha sonra, Diego bana kızgınlığının niçinini anlattı, ‘Dünyanın en güzel kalecisi ve futbolcusu buluşması olacak diye benim adımı kullanmış. Bir futbolcunun veda maçına davet etmişler fakat benim hiç bir şeyden haberim yok. Tertipten davet de gelmedi. Herkes beni arıyor, benim haberim yok. Benim üzerimden kendi reklamını yapıyor. Çok kızdım, görüşmek istemiyorum, görüşürsem kalbini kırarım.’ dedi.”