Lider Karaveli: “Benim talip olduğum şey…”

bencede

New member
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Başkan Karaveli, siyah-beyazlı kulübün başlatmış olduğu altyapı projesiyle ve kendi geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Lider Ahmet Işık Çebi ve sportif yönetici Ceyhun Karı ile bir arada kameraların karşısına geçen Karaveli, “Beni tanıyan beşerler bir şeyi fazlaca düzgün bilirler. Ben, kalbimin sesiyle yaşayan bir beşerim. Bundan daha sonra da bu biçimde yapmaya devam edeceğim. Bugün burada olmamı oturmamı sağlayan şey de kalbimin sesidir.” dedi.
“yaşamım, Türk futbolu ve Türk gençleri için adanmış bir hayat” diyen Karaveli, Bana evvel futbolcu olma talihi tanıyan, daha sonra da antrenör olma bahtı tanıyan Beşiktaş için adanmış bir ömrüm var. Beni bu hale getiren şey, öz kaynak tertibi.” kelamlarını kullandı.
Sergen Yalçın’a teşekkür eden deneyimli futbol adamı, “Daha evvel de söylemiş oldum, bir kez daha söylüyorum. Beşiktaş U19 ekibindeki teknik gruba misyon veren, Sergen hocadır. Bize inandı, güvendi. bakılırsavde olduğu sürece, bize her mevzuda son derece yardımcı, destekçi oldu. Ona bir defa daha hayli teşekkür ediyorum.” halinde konuştu.
“Emirhan konusunda en az emek bana aittir”
Karaveli, Çaykur Rizespor maçının yıldızı Emirhan İlkhan ile ilgili şöyleki konuştu:
“Genç oyuncu diye bir şey yoktur. Oyuncular vardır. Emirhan İlkhan’la ilgili bir şeyler de söylemek istiyorum. Emirhan konusunda en az emek bana aittir. Onunla 5 aydır çalışıyorum. Onunla çok yıl çalışan antrenörlerin emeği daha büyüktür. Yalnızca bir insan üstüne almaya çalışmasın lütfen. Yalnızca antrenörlerin mi? Malzemecinin de aşçının da emeği vardır. Benim yaptığım şey, Emirhan İlkhan’a güvenmek. Ben yalnızca Beşiktaş’ın gençlerine değil, Türkiye’nin gençlerine güveniyorum. Emirhan İlkhan’la ilgili yaptığımız şey, yapabileceklerine inanmaktı. Karşıtını söylüyorum, ya Emirhan makûs bir performans sergileseydi? Benim ona olan itimadım değişmeyecekti. Emirhan özelinde tüm gençlerimiz için söylüyorum”
Maksatlarını açıklayan Karaveli, “Benim talip olduğum şey, altyapıyla A kadro içindeki tıkanıklığı gidermek. Yalnızca Beşiktaş’ta değil, Türk futbolunda… İsmi teknik yönetici olabilir, yarın antrenör olabilir, farklı olabilir. Benim Beşiktaş’la olan gönül bağım değişmeyecek. Kendimi Beşiktaş’ın, ülkemin gençlerine adamaya devam edeceğim. Bu hiç değişmeyecek.” tabirlerini kullandı.