Kocuk: “Galatasaray’ın oyuncusuyum lakin…”

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig’in bitimine üç hafta kala ligde kalmayı garantileyen GZT Giresunspor’un kalecisi Okan Kocuk, grup halinde kenetlenerek muvaffakiyete ulaştıklarını söylemiş oldu.
Başarılı file bekçisi Kocuk, bu dönem yeni kurulan bir kadro olarak uygun bir dönem geçirdiklerini belirtti.
Dönem başında birden fazla şahısta GZT Giresunspor’un küme düşeceği niyeti olduğunu lisana getiren Kocuk, “Belki Giresun halkı bile tutunabileceğimize inanmıyordu. Bakıldığında birinci 6 hafta galibiyetsiz geçti, tahminen bir gol attığımız 6 haftaydı lakin Göztepe deplasmanından daha sonra toparlanan bir ekip vardı.” dedi.

“Güzel bir kıssa yazıldı”
Kocuk, grubun birbirine alışmasıyla galibiyetlerin gelmeye başladığını kaydederek, “Çok şükür ligin sonunda lige tutunmayı başarabildik, hoş bir kıssa yazıldı diye düşünüyorum. Dönem başından beri inişler, çıkışlar olağan ki üzüldük. Yeri geldi hayli da sevindiğimiz vakit içinder oldu ancak sonu bence epeyce keyifli bitti.” tabirlerini kullandı.
Grup olarak kısıtlı bir takımla ligde uğraş ettiklerinin altını çizen Kocuk, şu biçimde devam etti:
“Son on haftada giden arkadaşlarımız oldu. Bakıldığında kenardan yapabileceğimiz atılımlar de kalmamıştı lakin nitekim içeride fazlaca hoş bir arkadaşlık, epey hoş bir aile olgusu vardı, bizi bence muvaffakiyete götüren de buydu. Herkes birbirine sıkı sıkıya sarıldı ve muvaffakiyet bu biçimde geldi. Zira oyuncular, işçi, yöneticiler olsun herkes birbirine inandı ve günün sonunda muvaffakiyete ulaştığımızı düşünüyorum. En kıymetli faktör birbirine inanmak ve aile olabilmekti. Biz de bunu hakikaten epey düzgün başardık.”
Kocuk, kendisinin yeterli bir dönem geçirdiğini lisana getirerek, “Sonuçta arkadaşlarım olmasa ben de bu biçimde bir dönem geçiremezdim. Grup savunmasını âlâ yapan kadrolardan bir tanesiydik. Küme düşmemeye oynadık lakin ligde en az gol yiyen beş gruptan biriyiz, bu da kadro savunması yardımıyla oldu.” halinde konuştu.
Geleceğiyle ilgili olarak Okan Kocuk, “Tabii kiralık oyuncuyum, geri döneceğim. Galatasaray’da da oynamak istiyorum, gayem Galatasaray’da oynamak. Galatasaray’ın oyuncusuyum ancak hayat, vakit ne getirir, bunu bilemeyiz.” diyerek kelamlarını tamamladı.