“Kendimize ve oyunculara olan inancımız tam”

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig gruplarından Yukatel Kayserispor, mutabakata vardığı teknik yönetici Çağdaş Atan için imza merasimi düzenledi.
Atan, Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı’nda düzenlenen merasimde, kendisini 1+1 yıllığına sarı-kırmızılı kulübe bağlayan mukaveleyi imzaladı.
İmza merasimine katılan kulüp lideri Berna Gözbaşı, başkanlık serüveninde üçüncü seneye geldiklerini söylemiş oldu.
Gözbaşı, uzun yıllar daha sonra Türkiye Kupası finali oynadıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Geçtiğimiz dönem hem ligde hem Türkiye Kupası’nda yarıştık. Kupaya verdiğimiz kıymetle ligde ikinci yarı biraz geriye düştük ve kararında final oynadık. Kentimiz ismine 14 yıl daha sonra finale yükselmek bizim için büyük bir gururdu. Gönül istiyor ki bir daha kupa finallerini, birinci 5’i hedefleyelim lakin bu ekonomik kaidelerde kulübümüzün de ayakta ve hayatta kalması ağır basıyor. O yüzden sportif muvaffakiyet amacından hiç bir vakit vazgeçmeyeceğiz fakat bir taraftan da bunun uğruna kulübün geleceğini yok etmek istemiyoruz.”
“Ben kolay olanı seçmedim”
Mevcut çalıştırıcının kontratı bittiği için teknik yönetici arayışına girdiklerini vurgulayan Gözbaşı, şöyleki konuştu:
“Bir hocamızla anlaştık fakat transfer noktasında çabucak sonrasında fikir ayrılığı olduğu için başlayamadık. sonrasındasında Çağdaş hocamla bir ortaya geldik. Bütün bu krizlerde uygun olan şey, Allah’tan heyeti bir takımımız var. Eksikler olabilir lakin birden fazla kulübe bakılırsa hazır bir takımımız var. Kendisi bize halihazırdaki takımımızla ilgili fikirlerini anlattı. Çok da hoş bir sunum yaptı zira oldukça bir hocayla görüştüm. Sunumu etkileyiciydi. Ben de kulübümüzün durumunu açık yüreklilikle söylemiş oldum. Kendisi de aslına bakarsan bunu bilerek ve gorerek geldiğini söylemiş oldu ve hatta ‘Hayallerimiz bütçelerden büyük.’ diyerek gönüllerimizi fethetti. Bu kuvvetli süreçte kendisine muvaffakiyetler diliyorum. Artık bu yük benim tek başıma kaldırabileceğimden çok daha ağır bir noktaya geldi. Kolay olan bendilk evvelkiler üzere krizi görür görmez ben oynamıyorum deyip bırakıp gitmek. Ben kolay olanı seçmedim. İnşallah hocamla bu dönem evvel hayatta kalma, çabucak sonrasında da bir daha hoş maçlar, hoş oyunlar…”
Teknik yönetici Atan da kulüp lideri Berna Gözbaşı ile görüşerek sunumlarını yaptıklarını lisana getirdi.
Çalışmaya inanan antrenör olduklarını anlatan Atan, “Oyunumuzu ve hayalimizi anlattık. ‘Hayallerimiz bütçelerden büyük.’ derken de biz her vakit futbolda oyunun gücüne inandık. Oyunun, oyuncuların kıymetini, kulübün marka bedelini artıracağına inanıyoruz. Bizler genç kuşak metot antrenörleriyiz. Çalışmaya inanan antrenörleriz. O yüzden hiç bir vakit oyunu, oyuncu üzerinden okumayız.” tabirlerini kullandı.
“Kendimize ve oyunculara olan inancımız tam”
Atan, altyapıyla koordineli çalışacaklarını belirterek, şunları söylemiş oldu:
“Çok bütçeli, yüksek rakamlı oyunculardan çok aşikâr bir sistemin içerisinde elimizdeki mevcut takımla da hatta bedellerini artırarak, ayrıyeten akademiyle birlikte çalışarak… Kendimize misyon olarak her sene çalıştığımız kulübe bir iki genç oyuncuyu kazandırmak istiyoruz. Kulüplerimiz artık satın alarak yaşayamazlar, satmamız gerekiyor. Bunu ticarete dönüştürmemiz gerekiyor. Bunlar çağdaş futbolun gereklilikleri. Biz altyapıyla koordineli biçimde çalışıp dediğimiz üzere kuvvetli bir oyun, alanda bunları daha evvel başardık.
Önde baskı yapan, topa sahip olan, Kayseri halkının gurur duyacağı bir futbol oynayarak elimizdeki oyuncuların market kıymetini artırıp kulübümüzün bu dönem bu kıymetli uğraş yılında, yıl sonunda rahat biçimde gemiyi yanaştırmak istiyoruz. Kendimize ve oyunculara olan inancımız tam. Biz fazlaca çalışarak, bir oyun ortaya koyarak hem oyuncuların market pahasını artıracağız tıpkı vakitte rekabetçi yapıdan uzaklaştırmadan kulübümüzün ligde rahat bir pozisyonda seyretmesini sağlayacağız.”
Törene katılan Vali Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç da Kayserispor’a muvaffakiyet diledi.