“Kaybetseydik her şey bitiyordu”

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 30. haftasında ağırladığı Trabzonspor’u 3-2 yenen Çaykur Rizespor’un teknik yöneticisi Bülent Korkmaz, “Kazanmaktan öteki dermanımız yoktu. Kaybetseydik her şey bitiyordu.” dedi.
Korkmaz, maçın akabinde beIN SPORTS mikrofonlarına konuşurken, hayli sıkıntı bir maçı memnun biçimde tamamladıklarını belirtti.
Ligin kırılma maçına çıktıklarını söz eden Korkmaz, “Eğer kaybetseydik ruhsal manada taban yapmış kadro daha da düşecekti ve onu ayağa kaldırmak imkansız üzere bir şey olacaktı. Bu maçı kazanmaktan öteki dermanımız yoktu. Geldiğimden beri bu kadar çabayı, kazanma isteğini birinci kez gördüm. Oyunculara daima bunu söylüyordum ve bu maç bu biçimde bir maçtı. Kendilerini kutluyorum.” diye konuştu.
Kaleci Gökhan Akkan’ın maçtan daha sonra “Bu başlangıç maçımız.” formunda açıklama yaptığını hatırlatan Korkmaz, şöyleki devam etti:
“İnşallah yeterli bitireceğiz. Tepkiler epeyce kıymetli. Gittiğim her ekipte oyuncuların tepkisi, davranışı daima skoru değiştirdi. Burada biraz geç oldu lakin değerli olan devamı. Kazanmaktan diğer dermanımız yoktu. Kaybetseydik her şey bitiyordu. Oyunculara, ‘Artık toplantı yapmanın, konuşmanın manası yok. Alanda aksiyon yapacaksınız.’ demiştim. Ulusal ekip ortasına moralli girdik ve daha düzgün hazırlanacağımızı düşünüyorum. Birtakım oyuncular sakatlığı niçiniyle geriledi. Onlar da toparlayacaktır. Her vakit umudunuz olacak. Bunu hiç yitirmeyeceğiz. Umutlu şayet olmazsanız bu işi yapmayın. hiç bir vakit teslim olmadım. Kaybederken bile yüreğinizle kaybedeceksiniz.”