Karşıyaka’da Ahmet Taşyürek teşhisi koydu

Hasan

Global Mod
Global Mod
Geçen dönem 1’inci Lig’de Boluspor’u çalıştırdığı periyottan sarkan 2 maçlık cezası niçiniyle çabayı tribünden takip eden deneyimli teknik adam, “Daha evvel bu ligde misyon yaptım. Mesleğimdeki 5 Play-Off’tan biri Kırıkhanspor’daydı. Beklentim düşüktü fakat ligin düzeyi fazlaca düşmüş. Karşıyaka’yla muahededen geçen çarşamba günü oynanan maçları canlı takip ettim. Kümede 9 maçın tamamı uzun mühlet golsüz birlikteeydi. Biz rakiplerin oynadığı topa bakmadan futbolun doğrularını yapmalıyız” dedi.

Kadro halinde birinci defa idman yapma fırsatı bulduklarını belirten Taşyürek, “Tempomuzu artırmamız gerekiyor. Makus oynayan, yürüyecek hali olmayan Ceyhanspor’a kazara 1 gol atabildik. Gol yollarında dertlerimiz var. Ardımız epey açık, bloklarımız epey kopuk. Önde çoğalamıyoruz, hayli gol kaçırıyoruz. Bunları grup halinde doğruları yaparak aşacağız. Antrenör dokunuşu için çalışmak lazım. Futbol sonuç oyunu, kısa vakitte sonuç almalıyız. Devreye kadar azamî puanı toplamalıyız. Ekip geride kalan haftalarda tabanı görmüş, artık yükselme zamanı” diye konuştu. “Büyük toplulukların ligi olmaz” diyen Taşyürek, “Ben 1’inci Lig’den buraya gelirken 3’üncü Lig’e değil Karşıyaka’ya geldim. Bu ligden kesinlikle kurtulmamız gerekiyor. Burası Karşıyaka üzere bir topluluğun yeri değil” formunda konuştu.

TRANSFER ELEŞTİRİSİ

Dönem başında transfer yasağını 5 yıl ortadan daha sonra kaldırıp 12 destekle şampiyonluk maksadı koyan Karşıyaka’da takım mühendisliğinin yanlış yapıldığını belirten Ahmet Taşyürek, “seneler daha sonra evraklar kapatılarak, büyük emek harcanarak transfer açılmış. Fakat takım mühendisliği yanlış. Alınan 6 oyuncu oynamış, 6’sı oynayamamış. Kadroda 29 futbolcu var lakin 13-14’ü hazır durumda. Takım planlaması hakikat yapılsa kadronun bulunduğu pozisyon farklı olurdu” dedi.

“TARAFTARI KAZANMALIYIZ”

Ceyhanspor maçını tribünde 501 biletli izleyiciye oynayan Karşıyaka’da taraftarı kazanmaları gerektiğini belirten Ahmet Taşyürek, “Biz futbolcu olarak Karşıyaka deplasmanına gelince ayaklarımız titrerdi. En az 1 puanı taraftar bizden alırdı, kalan 2 puandan birini almak için oynardık. Buraya gelenin elinin ayağının titremesi lazım. Büyük ekipler için lig farketmez. Bu ligde Karşıyaka taraftarının sığacağı deplasman stadı bile yok. Taraftarımızı da silkindirip alacağımız sonuçlarla puan çabasında yanımıza çekeceğiz. Onlar da yanımızda olunca kapanmayacak fark yok” sözlerini kullandı.

KARAKÖPRÜ MAÇI GÜNDÜZ

Ligde şimdiye kadar iç saha maçlarını akşam saatlerinde oynayan Karşıyaka’da 31 Ekim Pazar günü yapılacak Karbel Karaköprü Belediyespor çabasını saat 19.00’dan rakipten de onay alarak 14.00’e aldırdığını söyleyen Ahmet Taşyürek, “İzmir Atatürk Stadı’nda aslına bakarsan seyir zevki hayli makus. Bunun üzerine makus sonuçlar geç saatteki maçlarda taraftarı tribünden uzaklaştırmış. İnşallah bu stattaki son maçımızı Karaköprü’yle oynayıp kasım ayıyla bir arada çağdaş, tribünleri alana yakın Bornava Stadı’nda taraftarımızla yeni bir başlangıç yapacağız” dedi.

Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)