Kardeş Sara Pedri: Mobbingle mücadeleye devam ediyor

ahmetbeyler

New member
17 Eylül 2023 08:49

Trento’da kaybolan jinekoloğun kız kardeşi, eski başhekim Tateo’nun olası görevine iade edilmesinin ardından pes etmiyor: “Bizim için her şey ön duruşmayla başlar, ailemiz gerçeği ve adaleti mahkemeden bekliyor”
Cuma günü iş hakiminin Tateo’nun işten çıkarılmasının gayri meşru olduğunu ilan ettiği bir karar vardı. Barbara al, “Tateo ile sağlık şirketi arasındaki profesyonel ilişki hiçbir zaman bizim işimiz olmadı” diyor Corriere della Sera. “Bizim için her şey 24 Kasım’daki ön duruşmayla başlıyor: Ailemiz mahkeme salonundan gerçeği ve adaleti bekliyor. İş hakiminin motivasyonunu bilmiyorum ama ceza davası tamamen farklı bir yol izliyor. İşten çıkarma ve işe iade süreci etkilemez. Bu sadece bir çalışan ile şirketi arasındaki bir anlaşmazlıktır. Ben sadece bir risk görüyorum. Haber başka bir şeye dönüştürülsün, bu iki yılda derneklere, sendikalara, avukatlara haklarını arama cesaretini bulan tüm kadınlar “öldürülsün”.


“Öyleyse – diye devam ediyor kadın – onları Sara’yı öldüren o çıkış yolu olmayan yalnızlığa geri atıyoruz. İtalya’nın her yerinden kadınlardan şu soruyu soran mesajlar aldım: peki şimdi ne yapacağız? Kadınlar Sara’da ve davasının sonunda duyulması ve inanılması için kurtuluş olasılığı”.


“Sara’nın ölümünün sadece aile bunu bildirdiği için hayat kurtardığı sonucuna varıyor; bugün kız kardeşim günlük mücadelemizde yaşıyor. Kendilerini açığa çıkaran o yirmi kadının bu enerjiyi hissetmesi ve bunu diğerleri için de sürdürmesi gerekiyor. Eğer bunu kendileri için yapıyorlarsa iş bitmiştir. Bundan bahsettiğimde artık Sara’yı düşünmüyorum, diğerlerini düşünüyorum. Bugün ihbarda bulunduktan sonra Tateo’yu koğuşta bulma riskini göze alanlar için bile.”

İlgili
 
Üst