“Juventus istedi ben Galatasaray’a geldim”

bencede

New member
Galatasaray’ın Antalya kampı deva mediyor. Sarı kırmızılıların Belçikalı yıldızı Dries Mertens, idman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Galatasaray’a transfer olduğundan dolayı keyifli olduğunu söyleyen Mertens, Dünya Kupası’nda ise istedikleri oyunu alanda yansıtmadıklarından dolayı başarılı olamadıklarını lisana getirdi.
Dries Mertens’in açıklamaları şöyle:
“Dünya Kupası epeyce kolay değildi. Kolay bir küme değildi. İki kadro şu anda yarı final oynuyorlar. Biz konuta geri döndük. Geri dönmüş olmaktan ötürü memnunum. Artık devamına bakacağız.
Başka bir ülkeden gelip yeni bir lige başlamak kolay olmuyor. Bunu anlamak gerek. Ben Galatasaray’da olduğum için memnunum. Galatasaray, geçen dönem ligi 13. bitirdi ve üstüne farklı liglerden 13 oyuncu geldi. Son maçlara bakınca güzel sonuçlar aldık. Ben burada memnunum. Yeterli biçimde devam edeceğiz. Galatasaray büyük bir kulüp. Büyük kulüplerin düzgün ve genç oyuncuları vardır. Bizim de yeterli gençlerimiz var. Grup olarak onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Genç oyuncularımızdan Yunus yeni kontrat imzaladı. Bu durum, öteki gençlere de örnek olacaktır.
Juventus’tan teklif geldi. Benim için fazlaca fazlaca zordu, Napoli’den daha sonra Juventus’a gitmek. Olmazdı. Napoli’de uzun yıllar geçirdim. Gelmemde Lider Dursun Özbek ve Erden Timur ve Okan Hoca’nın tesirleri oldu. ‘Seni Galatasaray’a, Galatasaray’ı da hak ettiği yere getirmek istiyoruz’ dediler. Ben de Galatasaray’ı Türkiye’nin en uygun kadrosu olduğunu, bundan evvelki dönemi 13. bitirdiğini bildiğim için bu projeye ‘evet’ dedim.
Birkaç aya daha gereksinimimiz var daha uygun olmak için. Geçen sene 13. olan bir kadro, bu dönem liderliği oynuyor. Bu bir anda gerçekleşebilecek bir şey değil. Biz idmanları en güzel biçimde yapıyoruz. Sonunda düzgün yerlere geleceğiz.”