“İstikrar, şampiyonluk kadar önemli”

bencede

New member
İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Lideri Göksel Gümüşdağ, “İstikrarı sürdürmemiz lazım. Bu, şampiyonluk kadar kıymetli. İnşallah Başakşehir bir daha tepede olmaya devam edecek.” dedi.
Gümüşdağ, Türkiye Futbol Federasyonu olağanüstü Seçimli Genel Şurası ve Olağan Mali Genel Heyeti için geldiği Ankara’da soruları yanıtladı.
TFF’nin eski lideri ve idaresinde yer alan isimlere teşekkür eden Gümüşdağ, yeni lideri Mehmet Büyükekşi’ye ise muvaffakiyet dilerken, şunları söylemiş oldu:
“Mehmet Bey’in uzlaşmacı tutumuyla Türk futboluna bedel katacağına inanıyorum. Tek aday olarak seçime girdi. Güzel bir liste yaptığına inanıyoruz. Türk futbolunun itimat ortamına epey gereksinimi var. Sahiden meselelerimiz da çok fazla. Bu problemlerin teker teker aşılması gerekiyor. Futbolun gücünü bir daha yakalamamız lazım. İnanıyorum ki Mehmet Büyükekşi ile idare konseyi tüm bu problemleri aşacak ve Türk futbolunda yeni bir periyodu başlatacaktır.”
Medipol Başakşehir’in yeni dönemde da argümanlı olacağını aktaran Gümüşdağ, “Başakşehir şampiyonluk hayatış bir grup. Her sene tepeye oynuyor. Son 8 yılda 7 defa Avrupa’ya giden, bunun içine Üstün Lig şampiyonluğu ile Avrupa’nın birinci 16’sını sığdırmış bir ekip. ötürüsıyla bunu fazlaca kıymetli buluyorum. İstikrarı sürdürmemiz lazım. Bu, şampiyonluk kadar kıymetli. İnşallah Başakşehir bir daha dorukta olmaya devam edecek.” değerlendirmesinde bulundu.