İsmail Kartal’dan Mesut, İrfan Can ve transfer açıklaması

bencede

New member
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Fenerbahçe’den gelen teknik yöneticilik teklifi ile ilgili İsmail Kartal, kelam konusu Fenerbahçe’yse, geçmişte olduğu üzere bugün de sorumlulukları omuzuna alacağoını söylemiş oldu.
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
“Söz konusu Fenerbahçe’yse, geçmişte olduğu üzere bugün de bu sorumlulukları omuzlarımda taşırım.’ dedim. Fenerbahçe çatısı altında bana itimat ve takviye olduğu sürece gerisi ayrıntıdır, teferruattır benim için. Çok kısa bir vakit oldu. 7-8 gündür oyuncu kardeşlerimle, arkadaşlarımla Samandıra’da vakit geçiriyoruz. Şu anda oyuncularımızın mental olarak biraz gücünün düşük olduğunu gözlemledim. Şu an en büyük meselem vakit. vakit içinde yarışıyorum. Oyuncularımla vakit geçirmem, fizik ve taktik olarak çalışmam için biraz fırsatım olsaydı, kısa bir vakit içerisinde bunu fazlaca kıymetli bir fırsata çevirebilirdik. bu biçimde bir vaktimiz yok.
Bu ekip, bu ülkenin en büyük sivil toplum örgütünün bir kadrosudur. Bunu da taraftarlarımızla bir arada 3 Temmuz sürecinde herkese gösterdik. araftarlarımız her vakit haklıdır. Biz, taraftarlarımız var ise varız. Taraftarlarımız yardımıyla bu topluluk ayakta kaldı. İstenilen sonuçlar ortaya çıkmayınca taraftarlarımızın, haklı olarak, oyuncularımıza karşı vakit zaman birtakım maçlarda bir reaksiyonu olmuştur.
Bu misyona gelmedilk evvel Fenerbahçe’nin maçlarını izlerken epeyce üzülüyordum. Bu oyuncularımızın bu grup için epey daha güzelini yapabileceklerini biliyorum. Üç kulvarda gidiyoruz. Tamam, 17 puan gerideyiz fakat matematiksel olarak, her şeye karşın, şampiyonluk savımız devam ediyor. Ziraat Türkiye Kupası savımız var. Avrupa Konferans Ligi’nde savımız var.
İnanıyorum ki bu beraberlikle, taraftarlarımız bu gücünü futbolcularımıza gösterdikten daha sonra epeyce şeyin hayli kısa vakitte değişebileceğini düşünüyorum. Taraftarlarımıza güveniyorum. Onların da bana güvendiklerini, sevdiklerini biliyorum. Oyunun birinci dakikasından bitiş düdüğüne kadar olan süreçte, oyuncularımız yanılgı yapabilir, kusurlu goller yiyebiliriz. Ne olursa olsun taraftarlarımızın; bu ekibe, bu oyunculara güvenmelerini ve verecekleri takviyeyle bu inancı kadroya yansıtmalarını istiyorum. Birazcık vakte gereksinimimiz var. Taraftarımızın, birazcık vakit içinde bu işleri düzeltebileceğimize inanmalarını ve bize takviye vermelerini istiyorum.
“Mesut Özil ile samimi bir görüşme gerçekleştirdik”
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, eleştirilen oyuncular Mesut Özil ve İrfan Can Kahveci ile ilgili şunları söylemiş oldu:
“Mesut Özil ile görüştüm. Kimi ufak tefek sorunlar olabilir. Bundan daha sonra daha yeterli olacak. İrfan Can Kahveci üzere bu ülkede kaç tane oyuncu var? Bu oyunculara muhtaçlığımız var, hepsi bizim bedelimiz.”
Transfer yapılacak mı?
İsmail Kartal, transfer ile ilgili soruya, “Fenerbahçe olarak önümüzdeki iki maçın akabinde transfer için planlama yapacağız. Liderimizin gücü devasa yükseklikte ve fedakarlık yapmaya hazır. İki maçtan daha sonra gerekenleri yaparız” açıklamasında bulundu.
Szalai ekipten ayrılacak mı?
İsmail Kartal, sakatlanan genç kaleci Berke Özer’in durumunun uyguna gittiğini ve Altay maçında gruptaki yerini alacağını söylerke, transferde ismi sık sık Avrupa kulüpleriyle geçen Atilla Szalai’nin kadrodan ayrılması üzere bir durumun kelam konusu olmadığını söz etti.
İsmail Katal’ın Szalai ile ilgili kelamları şöyle: Şu anda Szalai’nin ayrılması üzere bir durum kelam konusu değil. Üç kulvarda uğraş ediyoruz. Atilla Szalai üzere bir bedeli bugün verirsek, onun yerini nasıl dolduracağız?”