İH Konyaspor’dan iç transfer atağı

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig takımlarından İttifak Holding Konyaspor, iç transfer çalışmaları kapsamında Abdülkerim Bardakcı’nın kontratını 3+1, Ahmet Çalık’ın kontratını 3 yıl uzattı.
Konyaspor Kulübü Lideri Fatih Özgökçen, MEDAŞ Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nda gerçekleştirilen imza merasiminde yaptığı konuşmada, Konyaspor’un ligin birinci 13 haftalık kısmında verdiği gayretle büyük beğeni kazandığını söylemiş oldu.
Hem İdare Heyeti’nin hem teknik takımın birebir vakitte futbolcuların ellerinden gelen çabayı sonuna kadar gösterdiklerini lisana getiren Özgökçen, “Bu da bizi mutlu ediyor. En azından istek ettiklerimiz, istediklerimiz alana yansıyor. Olağan ki bu noktada daha yeterli yerlere gelme uğraşı içerisinde olduğumuzu da belirteyim.” dedi.
Özgökçen, Konyaspor’un 100. yılına girmek üzere olduklarına dikkati çekerek, “Türkiye’de biroldukca spor kulübü çabucak hemen 100. yılını yaşamadı. ötürüsıyla bunda da kıymetli çalışmalar yapma isteği içerisindeyiz. Konyaspor Kulübü 100. yılda ne kadar başarılı olursa, ülke gündeminde de kent olarak o kadar ismimiz yer alır.” tabirlerini kullandı.
Konyaspor’un ekip oyununu güzel sürdürdüğünü vurgulayarak, tek tek isimlerini okuduğu oyunculara teşekkür eden Özgökçen, “İnşallah kendileri bu gayret azmiyle 38 haftalık dönemi tamamlayacaklardır. Bu 38 hafta sonunda umut ediyoruz ki Konyaspor, ligi bitirebileceği en üst yerde de bitirecektir. Çalışmalarımız sonuna kadar devam edecektir.” diye konuştu.
Yaptıkları transferlerde Konyaspor’un menfaatlerini en üst seviyede tutarken futbolcuların menfaatlerini de hiç bir vakit göz gerisi etmediklerini söyleyen Özgökçen, kontratları yenilenen Abdülkerim Bardakcı ve Ahmet Çalık’a ait şunları kaydetti:
“Oyuncularımız, Konyaspor’un üstün menfaatlerini kıymetlendirerek yeri geldi kendi menfaatlerinden de taviz verdiler. Ben bu noktada her ikisine de başka ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah Konyaspor bu birlik ve birliktelik içerisinde fazlaca daha güzel yerlere gelecektir diye umut ediyorum. Ahmet ile 3 yıllık mukavele imzaladık. Abdülkerim’le 3+1 bir kontratımız akdedildi. İnşallah şimdiye kadar göstermiş oldukları 13 maçtaki mücadeleci tutumlarını geri kalan dönemde da sonuna kadar göstereceklerdir. İmzaların kentimize, kulübümüze, futbol topluluğuna hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”
Konuşmanın akabinde iki futbolcu ile mukaveleler imzalandı.