“İdollerim Klopp ve Guardiola”

bencede

New member
Spor Toto Harika Lig gruplarından Atakaş Hatayspor’un teknik yöneticisi Ömer Erdoğan, teknik yöneticiler Jürgen Klopp ve Pep Guardiola’yı idol olarak gördüğünü söylemiş oldu.

TED Hatay Koleji tarafınca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı aktiflikleri kapsamında düzenlenen söyleşide Ömer Erdoğan’ın yanı sıra futbolcular Mame Diouf ve Onur Ergün, öğrencilerle bir ortaya geldi.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Jürgen Klopp’un yanında bir devir staj yapma fırsatı bulduğunu hatırlatarak, şu biçimde konuştu:

“İdol olarak gördüğüm teknik yöneticiler Liverpool’un hocası Jürgen Klopp ve Manchester City’in hocası Pep Guardiola’dır. Bilhassa Jürgen Klopp’u örnek alırsak, bu basamakları daima teker teker çıkarak buralara ulaşması, futbol bilgisiyle birlikte oyuncularla olan bağıdır. Kendisinin yanında bir devir staj yapma fırsatı buldum. O kadar meslekli ve başarılı bir hoca bulunmasına karşın sıfır egosu olması, hem oyuncuya hem gelen konuklara tıpkı içtenlikle yaklaşması ve maçlarda davranışları, maç daha sonrası verdiği röportajlar da epey samimi fazlaca hoş. Sevinçlerini daima samimiyetle yapan, hiç bir vakit o kadar başarılı bulunmasına karşın şımarmayan ve işini kendini geliştirerek yapan bu iki hocayı örnek alıyorum.”

Erdoğan, “Bundan daha sonraki mesleğinizi Hatay’da mı devam ettirmek istersiniz?” halindeki soruya, şu cevabı verdi:

“Tabii ki insan büyük topluluğa giderek orada çalışmayı merak ediyor, oradaki ortamı tatmak istiyor. Futbolculuk dönemimde kısmet oldu, Galatasaray üzere bir toplulukta bir sene futbol oynadım. Orada hayli deneyimler edindim. Tahminen benim adıma fazlaca başarılı bir dönem olmasa bile mesleğim için orayı görüp kimi tecrübeler elde etmem kıymetliydi. Artık antrenörlükte de bir gün fırsat gelirse bunu yaşamak, görmek isterim. Zira eninde sonunda bu mesleği yaparken adım adım bir yerlere gelmeyi hedefliyorsun. Bu da İstanbul grubu olur, Avrupa kulübü olur, bilmiyorum. Adım adım kendimi ona bakılırsa yetiştirip bunu gerçekleştirmek isterim.”

Erdoğan, teknik yönetici olarak ülke futbolunun Avrupa kupalarında daha yeterli yerlerde yer almasını ve ulusal grubun her turnuvaya katılarak başarılı olmasını epey istediğini belirterek, ülke olarak bu potansiyele sahip olunduğunu da kelamlarına ekledi.

Söyleşi sonunda teknik yönetici Erdoğan, futbolcular Diouf ve Onur Ergün, okul bahçesinde öğrencilerle kısa mühlet futbol oynadı.