Hüseyin Çalhanoğlu, Gümüşhanespor’daki nazaranvinden istifa etti

Hasan

Global Mod
Global Mod
TFF 3. Lig 3. Küme gruplarından Gümüşhanespor’da sportif yönetici Hüseyin Çalhanoğlu, misyonundan istifa ettiğini deklare etti. Geride kalan 7 haftada elde ettikleri sportif muvaffakiyete karşın yönetimsel manada yaşanan aksiliklerin kendisini bu karara mecbur bıraktığını belirten Çalhanoğlu, şu açıklama ile bakılırsavine veda etti:

”Sezon başı Ekrem Onuk Hocamızla birlikte “Proje Takımı” ismi altında bakılırsave geldiğimiz Gümüşhanespor’un sportif yöneticiliği bakılırsavimden bugün prestiji ile istifa ettiğimi bütün kamuoyuna üzülerek duyurmak isterim.

Çok farklı hayaller ve maksatlarla çıktığımız bu yolda geride kalan 7 haftada elde ettiğimiz sportif muvaffakiyete karşın yönetimsel manada yaşanan aksiliklerin beni bu karara mecbur bıraktığını belirtmek isterim.

Dönem başı Gümüşhanespor’un kampa götürecek takımı bile yokken, Ekrem Hoca ile birlikte mevcut Gümüşhanespor İdaresi ile görüşerek bir “Proje Takımı” kurmaya karar verdik ve evvela hayli deneyimli bir teknik takım kurduk. Üst seviyede çalışmış hocalarımızla hoş bir takım oluşturduk. Öbür taraftan idareyle yapılan görüşmelerde yurtharicinden genç yeteneklerin kentimizin kadrosuna ve Türk futboluna kazandırılması da amacımızdı. İdare tarafınca beğenilen ve kabul nazarann bu proje için hocamızla bir arada bir yol haritası çizerek ve oyuncularımızla şahsen görüşerek grubu dönem başı kampı için Gümüşhane’de topladık.

Bu kamp sürecinde oyuncuları gözlemleyerek, yola devam etmek istediğimiz oyuncuları idareyle bir arada seçtik ve ortak bir transfer siyaseti izledik. Ekrem Hocamızla birlikte bu yol haritasını çizerken ve kentimize kazandıracağımız oyuncuları seçerken bununla birlikte mali tablonun olumsuz etkilenmemesi için de idareye bir kolaylaştırılmış ödeme planı çıkardık. İdare tarafınca bu ödeme planı ile ilgili bize yüzde yüz onay verildi ve biz bu türlü kendilerinden kelam alarak bu yola koyulduk.

Ne kadar “Proje Takımı” ismi altında kurulmuş olsak da birtakım deneyimli ve bu ligi bilen futbolcu arkadaşlarımızı da kadroya dahil etmek zorundaydık. O oyuncuların da hepsiyle şahsen görüşerek kendilerini Gümüşhanespor’da bu projenin bir modülü olmaya davet ettik ve onlar da bizleri kırmayarak bu teklifimizi hayli cüzi sayılara kabul ettiler.

her insanın bilmesini isterim ki benim Hüseyin Çalhanoğlu olarak bu projede yer almamın tek niçini Ekrem Hoca’dır. Kendisiyle olan dostluğum ve kendisinin sportmen geçmişine, sportmen kimliğine olan inanç ve hürmetim benim bu biçimde bir bakılırsavi üstlenmeme vesile olmuştur.

Biz mevcut Gümüşhanespor İdaresi ile dönem başı yaptığımız bütün görüşmelerde kendilerine ilerleyen vakit içinderda daha farklı, daha büyük projelerimizin olabileceğini de iletmiştik. Bu projelerden birisi de Gümüşhanespor’un şirketleşmesi yani A.Ş olması idi. Bu niyetimiz Gümüşhanespor’un önünü açacak ve daha farklı maksatlara koşmasını sağlayacaktı.

Bu amaçlarımızın içinde kulübümüze yurtharicinden genç yetenekler kazandırmak, yurtdışı kontaklı büyük sponsorluk mutabakatları yapmak, alt yapı yatırımı ve oyuncu yetiştirip öbür ekiplere transfer sağlamak, mali tablonun düzeltilmesi ve natürel ki üst lig gayelerimiz de vardı.

Biz projelerimizde bu kadar uzun vadeli düşünüp, şeffaf olurken ve başarılı bir trend yakalamışken üzülerek belirtmek istiyorum ki zayıf kalındı.

Buradan başta maddi zahmetler olmak üzere yaşanılan hayli büyük sorunlara karşın dimdik ayakta duran ve uğraş eden bütün atlet kardeşlerimi canı gönülden kutlamak istiyorum. Her biri epey büyük fedakârlıklar yaparak bugüne kadar yönetim ettiler fakat gelinen noktada ortasında bulunulan koşulların atletlerimizin da motivasyonunu düşürdüğünü gözlemleyebiliyorum. Her biri iş ahlakından asla ödün vermeyerek çalıştı ve çalışıyor. Atletlerimizin bugüne kadar yaptıkları fedakarlıklara karşın motivasyonlarını kaybetmemelerinin en kıymetli niçini de sportif başarılarına gölge düşürmek istememeleri oldu. Ben de futbolcularımızın beraberinde bir ağabeyleri olarak bana karşı olan inançlarına asla halel getirmedim.

Şahsen elimden geldiği kadar maddi ve manevi hiç bir fedakarlıktan kaçınmamama karşın kulüp içerisinde oluşan atmosfer ve gelinen nokta sportif yöneticilik bakılırsavimden istifamı kaçınılmaz kılmıştır.

Dilerim ki her şey bundan daha sonra başta büyük Gümüşhanespor taraftarının ve atlet kardeşlerimin gönlünce olsun. Siz onurlu uğraşınızdan asla vazgeçmeyin, bu muvaffakiyet sizin başarınızdır…

Kalın sağlıcakla… Abiniz Hüseyin Çalhanoğlu.”