“hiç bir transferi tek başıma yapmadım”

bencede

New member
Galatasaray Kulübü’nde yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını niçiniyle yapılamayan 2020 yılı olağan genel konsey toplantısı devam ediyor.
Lütfi Kırdar Milletlerarası Kongre ve Stant Sarayı’nda düzenlenen toplantı, COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında yalnızca kulüp üyelerinin iştirakiyle gerçekleştirildi. Toplantıya basın mensupları yahut konuklar alınmadı.
görüşmede eski yöneticiler Kaan Kançal ve Dorukhan Acar, devirleri olan 2020 yılının faaliyetleriyle ilgili sunum yaparken, sonrasındasında kelam alan üyeler görüşlerini lisana getirdi.
Eski yöneticilerden Sedat Doğan, Mustafa Cengiz idaresini eleştirerek periyodun ikinci lideri Abdurrahim Albayrak’ı, Radamel Falcao’nun transferinden doğan ziyanı karşılamaya çağırdı. Doğan, Albayrak’ın bunu kabul etmesi durumunda idarelerini ibra edeceğini söz etti.
Bu konuşma üzerine kürsüye gelen Albayrak, kulüpte transferi tek başına yapmadığını anlatarak, “Hatalarımız olağan ki vardır. Onlardan ders aldık. Transferde Ünal Aysal Liderim da periyodunda ‘Sneijder’i, Drogba’yı almak istiyorum.’ dedi. Mustafa Liderim da ’30 milyon Galatasaraylı Falcao’yu istiyor, Falcao’yu almak istiyoruz.’ dedi. İdare şurası toplantısında bunu söylemiş oldu. hiç bir transferi tek başıma yapmadım, yapamam da. Galatasaray’da bu biçimde bir yetki kimsede yoktur. Lider ve idaremizin bana verdiği yetkiyle her vakit olduğu üzere bu transferleri yaptım.” diye konuştu.
Sarper Cengiz: “Aile olarak canımız yanıyor”
görüşmede kelam alan Galatasaray Kulübü’nün eski lideri Mustafa Cengiz’in oğlu ve sarı-kırmızılı kulübün üyesi Sarper Cengiz ise Sedat Doğan’ın yaptığı konuşmada vicdandan bahsetmiş olduğuni lisana getirerek, şunları kaydetti:
“Aile olarak vicdanımız kanıyor, canımız yanıyor. Hastalık olabilir, hepimizin başına gelebilir. Biz bunu en uygun biçimde atlatırız diye düşünüyoruz. Atlatamazsak da takdiri ilahidir. Sedat Beyefendi, dünyada 8 bin çeşit hastalık var. Onlardan o denli birini seçip anlattınız ki bu silsileyi biz bu biçimde anlatmamıştık. Çok teşekkür ederim, demek ki babamın sıhhatiyle daima ilgilenmişsiniz ve dua etmişsiniz. Çok güzel anlattınız, sayenizde hekimler yine bir ortaya geldi, fazlaca âlâ konsültasyon oldu. Babam iki gündür hastanede. Babamın bu genel konseyi izlememesi için büyük bir uğraş vermek zorunda kaldım. Zira tansiyonunun bir nebze bile artması maalesef ıstıraba niye oluyor. Çok hassas bir çizgide gidiyor. İnşallah bu süreci de atlatacağız. Arayan, soran, dua eden herkese teşekkür ediyorum. bununla birlikte Cengiz ailesi olarak da Sayın Sedat Doğan’dan da bir özür beklediğimizi takdirlerinize iletiyorum.”
Sarper Cengiz’den daha sonra kürsüye gelen Sedat Doğan, Mustafa Cengiz’in hastalığı konusunda konuşmadığını, tenkitlerinin gayesinin Cengiz ve ailesini üzmek olmadığını lisana getirerek, “Babanız uzun yıllar dostluk yaptığım ve başkanlığı için çalıştığım bir insan. Dostum olduğu için yapılan yanlışları onaylamak zorunda değilim. Üzüldüyseniz, özür dilerim.” tabirlerini kullandı.
Konuşmaların akabinde genel konseye yemek ortası verilirken, ortanın akabinde kapalı yordamla ibra oylaması yapılacak.