“Hedefimiz dönemi Fenerbahçe’ye layık bir yerde bitirmek”

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’in 33. haftasında konuk ettiği Göztepe’yi 2-0 yenen Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi İsmail Kartal, galibiyet niçiniyle keyifli olduklarını söylemiş oldu.
Ülker Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Kartal, Galatasaray derbisinden daha sonra rehavetten çekindiklerini belirtti.
Oyuncularıyla rehavete girmemeleri konusunda konuştuğunu aktaran Kartal, “Maça epey coşkulu başladık ve golü de erken bulduk. daha sonra istemediğimiz bir sakatlık oldu ve birtakım istemediğimiz değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Birinci yarının son 10-15 dakikası oyunumuzun temposu düştü. Son kısımda rakip 2-3 şut attı. Yüzde yüz gol konumları da vardı. Bu gerçekle yüzleşmemiz lazım. İkinci yarıya âlâ başladık. 2-3 atılım değişikliği yaptım. Son haftalarda birtakım oyuncularımda yıpranma vardı. 2-3 oyuncu değişince kadronun gücünü yükselttik ve 2. golü bulduk. Taraftarlarımızın takviyesinden dolayı onlara teşekkür ediyorum. Kazandığımız için memnunum.” tabirlerini kullandı.
Futbolcularının ağır idman temposunu kabul ettiğini ve vakit içinde bundan keyif aldığını anlatan Kartal, şu biçimde devam etti:
“Benim içim her neyse dışım da o. Rol yapamam, palavra konuşamam. Oyuncularımla kimi vakit arkadaş, kimi vakit antrenör, kimi vakit de baba oğul üzereyim. Antrenmanlarımızın düzeyi devasa yüksekliktetir. Oyuncularım bunu kabul ettiler. Bir sistemden öbür bir sisteme geçmek kolay değildir. Vakte muhtaçlığımız vardı. Sonuçlarla da oyuncularımızın öz inancı arttı. Taraftarlarımız da bu yükselen performansı görür görmez güç kattı.”
Taraftarlara kendisine verdikleri dayanaktan dolayı teşekkür eden Kartal, “Taraftarlarımızın bana gösterdiği teveccühten dolayı onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Taraftarlar var ise biz varız, yoksa biz hiçiz. Onları memnun etmek için, muvaffakiyet için buradayız. Bu futbolu daha fazla geliştirmeli, onları daha fazla keyifli etmeliyiz. Bunlar da vakit içerisinde olabilecek şeyler. Bizim amacımız maç maç düşünmek. Her maçı kazanmak için alana çıkıyoruz. Elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Maksadımız dönemi en hoş, en güzel, Fenerbahçe’ye layık bir yerde bitirmek.” değerlendirmesinde bulundu.
İsmail Kartal, Arda’ya penaltı sırasında Crespo ile haber yolladığını ve penaltıyı atmasını istediğini de kelamlarına ekledi.