“Haksızlıklar karşında gerekli reaksiyon verilmediği için istifa ettim”

bencede

New member
Galatasaray Lider Burak Elmas’ın yardımcılığını yapan idare heyeti üyesi Rezan Epözdemir, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Epözdemir, Sportif A.Ş.’deki misyonlarından istifa ettiğini lakin dernekteki misyonlarının devam ettiği deklare etti.
Rezan Epözdemir’in açıklamalarından öne çıkanlar:
“Haksızlıklar karşında gerekli reaksiyon verilmediği için istifa ettim”
“Türk futbolunun en değerli sorunu adalet problemidir. Galatasaray’ın maruz kaldığı sistematik ve kategorik haksızlıklar karşısında yalnız kalsam da dilim döndüğünce Galatasaray’ı savunmaya çalıştım. Futbol grubumuza her karşılaşmada artarak devam eden hakem kusurları var. Galatasaray’a karşı yapılan sistematik haksızlıklar karşısında gerekli reaksiyon verilmemesi ve gereğinin yapılamaması en kıymetli istifa gerekçelerimden biri.”
“Galatasaray ve Fenerbahçe dost olamaz”
“Sayın Erol Bilecik’in hayli yakışıksız, kabul edilemeyecek, tahrik edici açıklamaları vardı. Bayana şiddete karşı tüm Türkiye’ye değerli bir ileti veriyorduk. Orada bir karşılık verilmesi gerekiyordu. Sayın lidere bunu söylemiş oldum. Lakin görüşlerim kabul görmedi. Sayın Erol Bilecik beni 5 kez aradı. Bildiriler attı. Ben bunun ayıp bir ileti olduğunu, hukuken ve fiilen kabul edemeyeceğimizi, kamuoyu önünde özür dilemeden görüşmeyeceğimizi söylemiş oldum. Galatasaray ve Fenerbahçe dost olamaz. Bu ömrün akışına karşıt. Azami nezaket tamam lakin dostluk hayatın akışına muhalif bir durum. Bu minvaldeki hareketler yanlıştır. Bunu Sayın lidere tekraren söylemiş oldum.”
“Başkanla derin fikir ayrılıkları oluşmuş durumda”
“Sayın liderle derin fikir ayrılıkları oluşmuş durumda. Ben de Galatasaraylılık kültürüyle bir arada yazılı bir biçimde istifa beyanımı kulübe gönderdim. Galatasaray Sportif AŞ’deki lider vekilliği ve idare konseyi üyeliğimden istifa ettiğimi bildirdim.”
“6 aylık uğraşımız karşılık buldu”
“Sportif AŞ’de görüşlerimin dikkate alınmaması, değer verilmemesi daha sonrası orada bulunmamızın bir manası yok. Aksi biçimde öz hürmetimizi yitiririz. Son 3 günde 3 eski liderimiz aradı. Çok hoş şeyler söylemiş olduler. Eski idare konseyi üyelerimiz aradı. Yüzlerce Galatasaraylı aradı. Toplumsal medyada gündem olduk. olağanüstü takviye verdiler. 6 aylık çabamız karşılık bulmuş. Bu hayli değerli.”
“Sportif A.Ş.’deki vazifemden istifa ettim”
“Galatasaray Spor Kulübü Derneği İdare Konseyi’ndeki hiç bir vazifemden istifa etmiyorum. Sportif AŞ’deki bakılırsavlerimden istifa ettim. Dernekten istifa etmedim. Galatasaray’ın 3 eski lideri kalmamı istedi. Evvelki idare konseyi üyelerinden, lider yardımcılarından, üyelerden telefon aldık. Ada üzere kronik bir sorunu çözdük. Bu süreçlerin akamete uğramasını istemiyorum. Sayın Burak Elmas’ın bana istifa et üzere telkini olmamıştır. “
“Galatasaray taraftarının hassasiyetini anlıyorum. Bir irade, sert bir duruş sergilenmesi hassasiyetimi anlattım. Sayın Lider daha büyük resmi görmeye çalışıyor. Galatasaray’ın devam eden projeleri var. Bunların akamete uğramaması lazım. Sportif A.Ş.’den istifa ettim. Futbol, Sportif A.Ş.’ye bağlı. TFF’nin muhatabı da Sportif A.Ş.’dir.”