“Gol atmayı fazlaca seviyorum”

bencede

New member
Gaziantep FK’nin Senegalli oyuncusu Papy Djilobodji, profesyonel futbolculuk mesleğinin akabinde da Gaziantep’te yaşamak istediğini söylemiş oldu.
Tecrübeli oyuncu, Dünya Kupası niçiniyle lige verilen ortada kamp çalışmalarını sürdürdükleri Antalya’da AA muhabirine açıklamada bulundu.
Gaziantep FK’ta profesyonel futbolculuk mesleğine devam etmek istediğini tabir eden 34 yaşındaki oyuncu, profesyonel sporu bıraktıktan daha sonra Gaziantep’te yaşamak istediğini belirterek, Türkçeyi de öğrenmek istediğini söz etti.
Gaziantep’i, insanını ve yemeklerini epey sevdiğini anlatan tecrübeli savunmacı, “Türkçe epey söz biliyorum. Türkçe konuşmak için de buradan dönünce dersler almaya başlayacağım. Rastgele bir teklif olursa, doğal bize de uygun olursa Gaziantep’te kalmak, devam etmek isterim. Gelecekte ne olur, mukadderat ne getirir onu bilemiyoruz lakin Gaziantep halkı beni fazlaca sevdi ben de onların sevgisine layık olmak, o sevgiyi geri vermek için burada kalmak istiyorum. İnşallah burada devam ederim.” sözlerini kullandı.
Şehirden ayrılması durumunda dahi ileride geri döneceğine inandığını anlatan Djilobodji, şöyleki devam etti:
“Gaziantep’te tatlı deyince benim için en uygunu dondurmalı katmer. Sahiden çok seviyorum. Gaziantep’in yemeklerini de hayli seviyorum, insanlarını da epey seviyorum. Kentini, her şeyini epeyce seviyorum. hayatımın geri kalanını bilmiyorum Gaziantep’te kalır mıyım lakin gidersem de yenidendan Gaziantep’e döneceğimi söyleyebilirim.”
“İyi bir takımız”
Papy Djilobodji, epeyce yeterli bir ekip olduklarını lakin bunu alanda da göstermeleri gerektiğini belirtti.
Kampın kendileri için yararlı olacağının altını çizen deneyimli stoper, “Ayın 21’inde bir kupa maçı oynayacağız. O kupa maçına kadar fazlaca âlâ bir biçimde burada hazırlanıp sonrasındasında 25’inde Beşiktaş ile oynayacağız. Hakikaten âlâ bir ekibiz, düzgün bir takımız ancak biz bunu yalnızca söylemek yerine alanda göstermek istiyoruz. Bizim bunu yapabileceğimizi düşünüyorum. Birbirimize yardım ederek, takviye olarak saha ortasında birlik olarak bunu başarırsak ligi birinci 10’da bitireceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.
Sezona fazlaca uygun başladıklarını hatırlatan Djilobodji, şunları aktardı:
“Biz döneme hakikaten düzgün başladık. Güzel bir hazırlık dönemi geçirdik. Dönem öncesi kampı geçirdik. Döneme 3 galibiyet 1 birliktelikle başladık. sonrasındasında maalesef baht bizim yanımızda olmadı. Ekipte birtakım sorunlar de oldu. ondan sonrasında inanç kaybı oluşmaya başladı. Galibiyet gelmeyince ister istemez insanın inancı de kayboluyor. daha sonrasında toparlamaya çalıştık, elimizden geleni yaptık lakin bir biçimde o döneme başladığımız performansa geri dönemedik. Artık buradayız düzgün bir kamp dönemi geçirmek istiyoruz. ondan sonrasındasında da lige kaldığımız yerden devam edeceğiz.”
“Kendime düzgün bakıyorum”
Senegalli oyuncu, yaşına karşın istikrarlı biçimde forma giymenin kendisine düzgün bakmaktan kaynaklandığını lisana getirdi.
Kariyeri için fazlaca keyifli olduğunu vurgulayan Djilobodji, “Gaziantep’te istikrar yakalamamın niçini şu anda daha epey deneyime sahibim. Yaşım da biraz ilerlediği için futbolu daha uygun biliyorum, bedenimi da epeyce güzel tanıyorum. Ne yapmam gerektiğini, grup arkadaşlarıma nasıl takviye olmam gerektiğini, nasıl yardım etmem gerektiğini biliyorum. Burada istikrarlı bir biçimde devam etmek için uygun antrenmanlar yapıyorum. Kendime düzgün bakıyorum. Gaziantep halkı bana hakikaten hayli büyük sevgi gösterdi ben de o sevgiye layık olmak için elimden geleni yapıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Deneyimli savunmacı, kadrosunun bu dönem 3’lü ve 4’lü savunmayla oynamasının hatırlatılması üzerine, “Erol hocamız burada ekibin işvereni. Biz o ne derse, nasıl bir sistem oynatmak isterse ona uymak zorundayız. 5’li ya da 4’lü fark etmiyor natürel ancak rakibe göre kimi vakit 5’li âlâ oynadık kimi vakit 4’lü düzgün oynadık. Biz yalnızca burada işimizi yapmak zorundayız. Futbolcular olarak hocamızın istediği sisteme adapte olmak zorundayız.” biçiminde görüş belirtti.
“Gol atmayı epey seviyorum”
Papy Djilobodji, bir defans oyuncusu olarak gol atmayı fazlaca sevdiğini söylemiş oldu.
Ligde geçen dönem 5, kupada 1 olmak üzere toplamda 6 gol kaydeden tecrübeli savunmacı, bu dönem da kendine gol maksadı koyduğunu belirtti.
Önceliğinin savunma yapmak olduğunu hatırlatan Djilobodji, “Gerçekten defans oyuncusu olarak gol atmayı hayli seviyorum. Önceliğim aslında defans yapmak, kendi konumuma hakikaten epeyce saygılıyım. Öncelikli işimin defans yapmak olduğunu biliyorum ancak bir yandan da gol atma yeteneğimin olduğunu da biliyorum. Bunun da farkındayım. Gol atmak hakikaten epeyce hoş. Dönem başlarken tahminen 10 gol atabilirim diye düşünüyordum lakin şu anki amacım 5-6 gol atıp ligi bitirmek.” tabirlerini kullandı.
Kariyerinde yaptığı yanlışları kusur olarak görmediğini aktaran 34 yaşındaki oyuncu, şunları kaydetti:
“Hayatta her vakit kusurlar vardır fakat yaptığımız kusurlardan da her vakit ders alırız. Ben geçmişimde yaptığım yanılgıları kusur olarak isimlendirmek istemiyorum. Onlar esasen geçmişte kaldı. Her şeyin Allah’tan geldiğine inanıyorum. Allah’tan gelen her şeyi de kabullenmek zorundayız. Genç arkadaşlar için şunları söylemek istiyorum. Deneyimli futbolcuları dinlemeleri lazım. Güzel bir meslek sahibi olmaları için fazlaca çalışmaları lazım. Tabi gençler için her şey biraz daha kolay eskiye nazaran lakin 1-2 maç düzgün oynadıktan daha sonra baş olarak hazır değillerse kendilerini kaybedebilirler. Her şey daha da berbata gidebilir. O yüzden gençlerin daha fazlaca çalışıp mütevazı biçimde yollarına ilerlemeleri gerekiyor.”
“İngiltere hak etti”
Senegalli oyuncu, ülkesinin Dünya Kupası’nda İngiltere’ye elenmesine ait ise şu sözlerle kelamlarını tamamladı:
“Senegal elendiği için nitekim çok üzgünüm ancak bu futbol. Bunlar futbolun ortasında olan şeyler. İngiltere bizden daha güzeldi. Bizim maalesef kıymetli oyuncularımız oynamadı. Sadio Mane sakattı mesela. Ona da buradan geçmiş olsun demek istiyorum. İnşallah en yakın vakitte döner. İngiltere’yi de tebrik etmek istiyorum. Sonuçta bizden uygun gruplardı, daha düzgün oynadılar. Senegal için her şey bitmiş değil. Önümüzdeki turnuvalara en yeterli biçimde hazırlanıp dönmemiz lazım. İngiltere bizden daha uygundu ve onlar hak etti.”