Göz teması: 8. haftadan fotoğraflar

Adanali

New member
Göz teması güçlü bir imaj mesajı yaratır. İzleyici, tasvir edilen kişi veya hayvanla doğrudan karşılaşır. Bir diyalog bilinçsizce gerçekleşir. Bazen onunla ne yapacağınız yorumunuza bağlıdır. Bu haftanın fotoğraf seçkisi bazen sevimli, bazen ciddi veya şaşırtıcı görünüyor. Ancak herkes nedenleri kendi deneyiminin merceğinden görür ve bu nedenle küçük şeyler bile farklı duygular uyandırabilir.

Duyuru

Şarkı Serçesi – Şarkı Kiraz Kuşu

(Resim: Zika)

Bu küçük kuş doğrudan kameraya bakıyor. Sanki fotoğrafçıyı dikkatle izliyor, çok yaklaşırsa her an uçup gitmeye hazır. Yerde oturduğu için kamera da alçaktaydı. Açık diyafram açıklığı, ön planda ve arka planda iyi bir şekilde öne çıkmasını sağlar.

Fotoğrafçı Zika bize fotoğrafı hakkında yazdı Şarkı Serçesi – Şarkı Kiraz Kuşu: “Fotoğraf, New York Eyaleti'nde, adeta kuş saydığım bir kuş gözlem gezisinde çekildi. Ötücü serçe, çakıllı bir yolda oturuyordu, bir kuş kadar ilginç görünüyordu, ancak ayakta durmak, hatta çömelmek bile iyi bir perspektif sunmuyordu. . Kuşu göz hizasında fotoğraflayabilmem için biraz deneme yapmam gerekti ve böylece çakıllı araba yolunu ortadan kaldırdım. Kuş çok nadiren bir saniyenin küçücük bir kısmı için bana dönük oturuyordu ve bu anları tahmin etmek zordu. ötücü kuşun doğru perspektiften ve önden fotoğraflanması için gereken toplam 500'den fazla görüntüden oluşan bazı görüntü serileri vardı.”

Kürk üstüne kürk

(Resim: Klicker3D)

Resimde Kürk üstüne kürk Hendrik Nölle (Klicker3D) tarafından Labrador köpeği Lilo'nun utangaç görünümünü görebilirsiniz. Biraz korkmuş görünüyor ve kamera hakkında ne düşüneceğinden emin değil. Kürküyle üzerinde yattığı halı arasındaki kontrast onu ön plana çıkarıyor.

“Lilo, bu Labrador köpeğinin adıdır, ailesine yeni katılmıştır ve yeni ortamı hakkında hâlâ oldukça şüphecidir. Kısa sürede yerini buldu, köşede rahat bir koyun derisi. Kontrast SW ve l 'Köpeğin görünümü zorlar Bunu yapmak için, biraz beklemeniz gerekse bile, o sakin bir şekilde orada yatana kadar deklanşöre basmanız gerekir,' diye yazdı Nölle fotoğrafıyla.

Kel kartal portresi

(Resim: Bauermiba)

Yoğun bakış, bilinçaltı saldırganlık, izleyici yırtıcı kuşla buluşuyor Kel kartal portresi Bauermiba'dan çok doğrudan. Hayvanda dikkat ve konsantrasyon görülebilir. Grifon hafif tehditkar bir hava yayıyor.

Fotoğraf 2014 yılında Hellenthal Doğal Yaşam Parkı'nda çekildi.

Rüya gibi

(Resim: JensonR)

Fotoğraftaki kedi Rüya gibi Yazan: JensonR, uzaya bakıyor – ya da öyle görünüyor. Ancak fotoğrafçı şöyle açıklıyor: “Bu kedi bir güneş ışığıdır, ona bakmak bile kalbimin atmasına neden oluyor. Yürüyüşlerden sonra sandalyeye uzanıp veranda penceresinin dışındaki çimlere bakmayı seviyor. Fotoğraf çekildiğinde sadece çimlerdeki bir çift güvercinin etrafında şakalaşıyordum.” Yani amaçsız bir bakış değil, daha çok av ateşinin başladığı bir bakış. Ek bilgiler kaydı doğru şekilde yorumlamanıza yardımcı olur.

İçinizdeki ay ışığını takip edin, deliliği saklamayın

(Resim: Ivan'ın soyut hali)

Fotoğraf İçinizdeki ay ışığını takip edin, deliliği saklamayın Ivan in the Abstract'ın bize anlattığı alışılmadık bir bakış açısı var: “Fotoğraf ev stüdyomdaki bir çekim sırasında çekildi. Model küçük bir taburede çömelmişti ve fotoğrafı Extreme ile kısa bir merdivenden aşağı inerken çektim. geniş açılı lens (14 mm).”

Modelin bakışı bile hafif bir kafa karışıklığı yaratıyor ve fotoğrafçının bu kelimeyle ne demek istediğini anlayabiliyorsunuz. aptallık (delilik veya delilik) başlığında anlamı bulunmaktadır.

En kısa zamanda…

(Resim: Pham Nuwem)

Resimde En kısa zamanda… Pham Nuwem'e göre önemli olan konunun değil izleyicinin bakışıdır. Kuleyi kaplayan sis ve ağaçların kolayca tanınabilen hatları nedeniyle çekim gizemli bir atmosfer yaratıyor.

Fotoğrafçı bize yaratım hakkında şunları yazdı: “Amaç, ters hava koşullarında Herzogenhorn'da olmak ve Alpler ve çevredeki yükseklikler manzarasıyla hangi ışık/bulut atmosferlerinin yaratıldığını görmekti. Ne yazık ki, ters çevrilmelerin hava koşulları kötüydü. biraz fazla zayıftı, dolayısıyla bulutlar çok yüksekti ve kısmen sis içindeydiniz. Bu yine de bazı güzel fotoğraflar çekilmesine olanak sağladı; buna Seebuck'taki kuleden doğrudan bulutların arasından bakan fotoğraf da dahil.”

Çiğdemler

(Resim: Daborius)

Kayıtta Çiğdemler Daborius için fotoğrafçının bakış açısı özellikle önemliydi: “Fotoğraf yürüyüş sırasında çekildi (kamera her zaman yanınızdadır). Sadece diğerlerinden biraz farklı olan birini (çiğdem) seçmeniz gerekiyor. Ben seçtim Örümcek ağları olan biri. Ön planda benim beğenime göre çok fazla çim vardı. Sahneyi biraz daha sakinleştirmek için kamerayı diğer çiğdemler bulanık görünecek şekilde ayarladım.”

Geçen haftanın tüm “Günün Fotoğraflarını” fotoğraf galerimizde bulabilirsiniz:

Cumartesi: Şarkı Serçesi – Şarkı Kiraz Kuşu
(Resim: Zika)

(cbr)

Haberin Sonu