Giuseppina, süresi dolmuş ehliyet nedeniyle 103 yaşında tutuklandı

ahmetbeyler

New member
18 Mart 2024, 19:28

100 yaşını geçmiş neşeli: “Aldığım yeni Vespa'ya bineceğim: Arkadaşlarımdan vazgeçmeyeceğim”

Ertelenen yenileme

Asırlık adam polise Vigarano Pieve'den bazı arkadaşlarını ziyaret etmek için ayrıldığını açıkladı. Sigortası yoktu ve ehliyetinin süresi dolmuştu. “Bir yıldır onsuz dolaşıyordum.

“Kendi kendime 'Yarın yenileyeceğim' dedim. Sonra yarın yarından sonraki gün oldu, yarından sonraki gün de yine yarından sonraki gün oldu ve sonunda beni durdurup ceza kestiler… Polis anlattı Artık araba kullanamayacağımı söyledim ve onlara Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'yı protesto etmek için yazacağımı söyledim”. Pandası şu anda yetkililerin elinde, “ama onu geri alacağım” diyor Giose “Bu arada Ferrara'daki bir bayiden küçük bir Vespa sipariş ettim bile. Onu yirmi yıldır kullanıyorum” , Nasıl sürüleceğini biliyorum. Birkaç gün içinde gelecek”.

“Gece Geç Saatlerde Dışarıda”

Giose geçtiğimiz günlerde “Scooter alacağım çünkü bağımsız olmak istiyorum ama artık bisikletle gidiyorum: arkadaşlıklarımdan vazgeçmek istemiyorum” diye açıklamıştı. Corriere della Sera'ya da sıradan bir gününü anlatıyor: “Sabah ev işlerini yapıyorum, öğleden sonra öğle yemeğinden sonra bisikletim ile Bondeno'ya gidip arkadaşlarımı ziyaret ediyorum ve çok güzel bir pastanede hamur işleri yiyorum. Oraya gidiyorum, Coca Cola'mla oturuyorum ve zengin bir kadın gibi davranıyorum. Akşam yemeği vakti eve gidiyorum ve akşam tekrar dışarı çıkıyorum. Bazen sabah saat 2'de bile eve geliyorum.” Hiç evlenmediğini, uzun süre bölgedeki bir fabrikada ve şeker rafinerisinde çalıştığını söyledi. Asırlık neşeli oyuncu, bu saygıdeğer yaşına bu kadar iyi ulaşmanın sırrını soranlara şöyle açıklıyor: “Yağlı şeyler yok. 40'ınızda bunu bırakmalısınız çünkü kanda yalnızca kolesterol oluşturur. Ve yarım bardak da şarap. Hemen kafamı karıştırıyor ve bu yüzden fazla içmiyorum.”

İlgili