“Giresunspor’un tartışılmaz bir başarısı var”

bencede

New member
Spor Toto Harika Lig’in 33. haftasında 17 Nisan Pazar günü Beşiktaş’ı ağırlayacak GZT Giresunspor’un Kulüp Lideri Hakan Karaahmet, rakiplerinin epey güzide bir kulüp olduğunu belirterek, “Onları en âlâ biçimde ağırlayacağız. İnşallah 3 puan Giresunspor’un olur.” dedi.
Karaahme yaptığı açıklamalarda, ligin birinci yarısında deplasmanda Beşiktaş’ı 4-0 üzere tarihi bir skorla mağlup ettiklerini hatırlattı. Bu haftaki maçta da kazanan taraf olmak istediklerini lisana getiren Karaahmet, oyuncularını, güçlü 90 dakikanın hazırlıklarını sürdürdüğünü söz etti.
Beşiktaş’ın fazlaca güzide bir kulüp olduğunu kaydeden Karaahmet, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Onları en güzel biçimde ağırlayacağız. İnşallah 3 puan Giresunspor’un olur. Futbolseverlere de hoş bir futbol izlettirmek istiyoruz. Hoş bir maç akşamı olacağını düşünüyorum. Evet, Beşiktaş’ın bir çıkışı var. Yeni hocasıyla bir muvaffakiyet kıssası yazmaya başladı lakin bizim buradaki puanlara hayli gereksinimimiz var. O yüzden kendi alanımızda, kendi seyircimizle birlikte hoş bir akşam yaşamak istiyoruz. İnşallah kazanan taraf oluruz.”
Karaahmet, ligin tamamlanmasına 6 hafta kaldığını anımsatarak, “Giresunspor’un öncelikli gayesi kalan 6 maçı da kazanabilmek, toplayabildiğimiz kadar puan toplayıp bu ligde kalıcılığını garanti etmesi. Şu anda puan durumumuz da güzel. Alt tarafla aramız sıradan açık ancak birkaç maça daha gereksinimimiz olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Ekibinin birkaç maç daha kazanabilecek güce sahip olduğunu belirten Karaahmet, “Giresunspor başladığından itibaren spor topluluğundan olumlu görüşler aldı, bugün 39 puan almış bir kadro. hiç bir sonuç bizi ve diğerlerini şaşırtmasın. Giresunspor kazanabilecek bir kadro. Zira her futbolcusu farklı başka bedelli ve değerli.” sözünü kullandı.
“Bu bütçelere de grup yönetilebiliyor”
Hakan Karaahmet, yeşil beyazlı kulübün Muhteşem Ligin en az bütçesine sahip kadrosu olduğunu kaydederek, şunları söylemiş oldu:
“Takım bütçesi ile puan durumuna baktığımızda hakikaten Giresunspor’un tartışılamaz bir başarısı var. Bu bütçeyle demek ki olabiliyor. Bu bütçelerle de grup yönetilebiliyor. En azından ben bunu başarmak istiyorum. Seneye fazlaca daha güzel bir Giresunspor olacak. Zira bu sene eski borçlarını bitirmiş olacak. Giresunspor gelecek sene fazlaca daha güzel durumda ligde yerini alacak. Burada bir muvaffakiyet öyküsü var.”