Galatasaray’ın gençleri kampı kıymetlendirdi

bencede

New member
Galatasaray’ın genç futbolcuları Hamza Yiğit Akman, Emirhan Kayar ve Beknaz Almazbekov, Avusturya’da gerçekleştirdikleri kamp çalışmasını kıymetlendirdi.
Kariyerlerinde birinci kere A ekiple kampa alınan genç futbolcular, Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasında kamp yapan sarı-kırmızılıların idmanından evvel basın mensuplarına açıklamada bulundu.
Eski Galatasaraylı futbolcu Ayhan Akman’ın oğlu Hamza Yiğit Akman, hoş bir kamp geçirdiklerini belirterek, “Geldiğimizden beri oyuncular bizi epey sıcak karşıladı. Hoş bir ortam var. Kamp da hoş geçiyor. Birinci kampım, Okan hoca bana güveniyor. O itimadı boşa çıkartmak istemiyorum. Alanda elimden geleni yapmaya çalışıyorum.” dedi.
Kardeşi Efe Akman’ın da kampta yer aldığını belirten 17 yaşındaki futbolcu, şunları kaydetti:
“Kardeşim Efe de burada. Çok memnunuz. Babam da burada. İkimizin tıpkı idmanda olması gurur verici. Hayallerimizden biri kardeşimle tıpkı anda A grupta oynamak. İnşallah gerçekleştiririz. İnşallah bu dönem birinci Harika Lig maçıma çıkarım. O büyük taraftarın önünde oynamak epeyce zevkli. Dinamo Kiev maçında oynamıştım. Çok keyifli olmuştum. İnşallah bu sene devamı gelecek.”
Geçen dönem Galatasaray’ın 19 yaş altı ekibi ile şampiyonluk yaşadıklarını hatırlatan genç futbolcu, “Bütün dönemin emeğini şampiyonlukla taçlandırdık. Çok büyük emek verdik. Şampiyon takımdan birkaç kişi buradayız. O yüzden epey gururluyuz.” tabirlerini kullandı.
Emirhan Kayar: “Burada epeyce şey kazanıyoruz”
Galatasaray’ın 17 yaşındaki oyuncularından Emirhan Kayar da kampta fazlaca şey öğrendiklerini anlatarak, “Öncellikle bizi burada düşündükleri için Okan hocama ve teknik gruba epey teşekkür ederim. Bizim açımızdan kamp epey yeterli geçiyor. Burada epeyce şey kazanıyoruz. Herkesten bir şeyler görüp, öğrenmeye çalışıyoruz. Genelde Sergio Oliveira’yı izliyorum. İdmanda ne yaptığına bakıyorum. Emre Akbaba’yı izliyorum. Kadro olarak âlâ işler yapacağımıza inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Beknaz Almazbekov: “Genç oyuncular için epeyce büyük bir tecrübe”
Sarı-kırmızılı futbolcu Beknaz Almazbekov da kampın kendileri için fazlaca kıymetli olduğunu vurgulayarak, “Bizim üzere genç oyuncular için fazlaca büyük bir deneyim. Okan hoca genç oyunculara kıymet veriyor. Egzersizlerde da bunu bakılırsabiliyoruz. vakit içinde herkese baht vereceğini düşünüyorum. Okan hoca bizi düzgün anlar. Zira o da Galatasaray akademisinden çıktı. Bize epey güveniyor. Bizim için epeyce güzel bir ortam. Ağabeylerimizden hayli şey öğrenmeye çalışıyoruz.” tabirlerini kullandı.
17 yaşındaki futbolcu, Real Madrid’de oynayan Eden Hazard, Liverpool forması giyen Luis Diaz ve Manchester City’de top koşturan Jack Grealish’i örnek aldığını söylemiş oldu.