Fethiyespor irtifa kaybediyor

Hasan

Global Mod
Global Mod
Fethiyespor 2. Yarıda 5 galibiyet, 5 mağlubiyet alırken, 3 müsabakayı da birliktee bitirdi. Lacivert beyazlılar şampiyonluk yolunda 2. yarıda tam 21 puan kaybederken, şu ana kadar yalnızca 18 puan toplayabildi. Konutunda düşme çizgisindeki Modafen ile 2-0 geriye düştükten daha sonra 2-2 birliktelikle tamamlayan Fethiyespor’da taraftarlar kaybedilen puanlar niçiniyle büyük ıstırap yaşıyor. Modafen önünde sayısız gol fırsatını cömertçe harcayan Fethiyespor’da taraftarlar şampiyonluğun direk kaçırılmasından duydukları üzüntüyü lisana getirirlerken, teknik takım ve Fethiyespor’lu yöneticiler uğraşın son maça kadar devam edeceğini belirttiler.

3. Lig 3. Kümede uğraş eden Fethiyespor 30. hafta müsabakasında meskeninde Modafen’le 2-2 birliktee kalınca taraftarları hayal kırıklığına uğradı. Düşme çizgisindeki rakibi karşısında gol konumlarını değerlendiremeyen Fethiyespor, Hüseyin’in art geriye attığı gollerle 2-0 yenik duruma düşerken büyük şok yaşadı. Kısa müddette toparlanan lacivert beyazlılar, Alihan ve Nurettin’in golleriyle eşitliği yakalarken, uzatma dakikalarında da eline geçirdiği konumları değerlendiremeyince 1 puanla yetinmek zorunda kaldı. Müsabaka daha sonrası Fethiyespor’lu futbolcular büyük şok içerisinde yer alırken, Fethiyespor topluluğunda sessizlik vardı.

Fethiyespor Teknik Yöneticisi Selahaddin Dinçel, “Bu maçta bu biçimde bir skor beklemiyorduk. Katiyen galip gelmemiz gereken bir maçtı. Birinci yarı 3-4 tane yüzde yüz durumu kaçırdık. Rakibin hiç durumu yok. İkinci yarı birbirine benzeri epey kısa vakit aralığında iki korner, iki stoperden yediğimiz iki gol, bir anda şok tesiri oluşturdu. Reaksiyon verdik, birlikteliği yakaladık lakin galip gelecek golü atamadık, üzgünüz” dedi.

Oyuncu değişikliklerini vaktinde yaptıklarını söyleyen Dinçel; “Hamlelerde geç kalma diye bir şey yok. Mühlete bakarsanız attığımız golleri erken bulduk. Çok geç bulmadık. Lakin üçüncü golü atacak konumları yakaladık fakat değerlendiremedik. Son kısımda 2-3 tane net durum var, kale çizgisinden çıkan, kornere giden üzere ataklarımız oldu’’ sözlerinde bulundu.

Ali Han’ın taraftarla yaşadığı gerginliği kıymetlendiren Dinçel, “Ben ne olduğunu tam görmedim. Fakat taraftar reaksiyonunu gördüm. Tabi ki taraftarımız üzgün. Taraftarımız bizim en büyük gücümüz. Ben yalnızca taraftarlara sakin olmasını işaret ettim. Ayrıyeten şunu söylemek istiyorum. Bu ekibin 2 tane en çok gol atan oyuncusu var. 19 gol Nurettin, 19 gol Alihan. Ben son birkaç haftadır, taraftarlarımızın en çok gol atan iki kenar oyuncumuza serzenişte bulunduğunu da görüyorum. Lakin ben taraftara hak veriyorum. Niçin hak veriyorum? Taraftar ne yaparsa haklıdır diyorum. Yapacak bir şey yok çocuklar, ellerinden geleni yapıyorlar. Kadronun en skorer 2 oyuncuları Alihan ve Nurettin. Kazandığımız maçlara, dönemin tamamına baktığımızda 2 tane oyuncuyu bakılırsaceksiniz’’ dedi.

Fethiyespor Genel Kaptanı Nacit Çatal ise,’’ Elimizden geldiğince şampiyonluğu kovalayacağız. Bugün hayli gol kaçırdık, şanssızdık. Bu sonuçtan dolayı biz ve taraftarımız epeyce üzgün. Son maça kadar çabamız devam edecek. Önümüzdeki maçlara bakacağız. Bu hafta Ağrı deplasmanı var. Galibiyetle dönmeyi arzuluyoruz’’ diye konuştu.