Emanuela’nın kız kardeşi Orlandi davası: "Tecavüz yok, sadece amcamdan küçük ilerlemeler"

ahmetbeyler

New member
“Güvendiğim tek kişi manevi babam ve o zamanki erkek arkadaşımArtık kocam olan Andrea,” diye devam ediyor Natalina Orlandi. “Yanlış veya doğru, kesinlikle başka bir şey yoktu ve aslında ailelerimizin ilişkileri devam etti”. Aile, Emanuela’nın amcası Mario Meneguzzi’yi ve Natalina Orlandi’ye yönelik bir taciz iddiasını içeren belgelerle ilgili açıklamaların ardından bir basın toplantısı düzenledi.

“Amcamdan asla fiziksel bir yaklaşım olmadı” Natalina Orlandi, “Amcamın çocukken neredeyse çocukça bir yaklaşımıydı, çok basit bir şeydi”, diye altını çiziyor Natalina Orlandi. “Hiçbir zaman fiziksel bir ilişki olmadı. Rahatsız oldum, hoş bir durum olmadı. Sözleriyle ilgisini bana anlattı ve bende olmadığını belli ettim. Orada bitti. bu haberin çıkış şeklini beğendim teyzem 90 yaşında kuzenlerim bir şey bilmiyor bıktık gerçekten sinirlendik komisyonu bloke etmek için yapıldıysa daha da korkakça canını yakıyorlar ailesi de Mirella Gregori tarafından”.

“Kardinal Becciu bu hikayeyi öğrenmek için benimle temasa geçti” Kız kardeşi Emanuela’nın ortadan kaybolma hikayesine geri dönen Natalina, 2017’de Kardinal Angelo Becciu’nun kendisiyle temasa geçtiğini açıklıyor. “Birkaç kelimeden sonra bana ağabeyimin ısrar ettiğini söyledi. Belgelere sahip olmak bu kadar çok ama o belgelerde beni endişelendiren şu hikaye vardı.Benim bir sorunum yok dedim sonra vicdanlarına hiçbir şey bilmeyen yaşlıları da alsınlar dedim. kuzenlerim olarak. Ve dün akşama kadar karanlıktaydılar. Zaten Becciu bana o belgeleri vermedi”.

Pietro Orlandi: “Emanuela kaybolduğunda amcam Roma’dan uzaktaydı” Emanuela’nın kardeşi Pietro Orlandi, “Emanuela’nın kaybolduğu gün yukarıda adı geçen amca uzaktaydı”, diye belirtiyor. “Babamın ilk işim onu aramak oldu. Soruşturma yaptılar, çocuklarını aradılar. Çıktıklarını doğrulayabilirim. Her türlü hipoteze açığım, geçmişte aile bile takip edilip kontrol ediliyordu. 40 yıllar sonra savcılar o iddia edilen hipotezin sorumlularını çağırıp sorgulasınlar.neye dayandırıldılar.çok ciddi bir meseledir.itirafta düşünce alan bir rahip bunu söyleyemez.roma savcıları bunu nereden bildi? ? Konu o zaman zaten araştırılmıştı. Amcam tatildeydi, Roma’dan çok uzaktaydı. Bunlar savcılıkta biliniyordu. Acaba nasıl işliyorlar”.

Ne oldu Holy See savcılığının Roman’a teslim ettiği belgeler, Emanuela’nın amcası Mario Meneguzzi’yi ve Emanuela’nın ablası Natalina’ya yönelik taciz iddiasını sorguluyor. Yazışma Eylül 1983’e kadar uzanıyor ve o zamanki papalık devleti sekreteri Agostino Casaroli ile Orlandis’in uzun süredir itirafçısı olan Papa II. John Paul tarafından Kolombiya’ya gönderilen bir rahip Monsenyör Serna arasında. İkincisinden, Emanuela’nın ablası Natalina’nın kendisine amcası Mario tarafından taciz edildiğini açıkladığını doğrulaması istenir. Adam, Emanuela’nın babası Ercole’nin kız kardeşi Lucia Orlandi’nin kocası. “Sokağa dökülen hayatım umurumda değil, 90 yaşındaki teyzem ve amcamın hiçbir şey bilmeyen çocukları umurumda” dedi.