“Elimizdeki takım kâfi değil”

bencede

New member
Süper Lig gruplarından Gaziantep FK’nin teknik yöneticisi Erol Bulut, transferde hızlanmaları gerektiğini söylemiş oldu.
Yeni dönem hazırlıklarını Düzce’de sürdüren kırmızı-siyahlı takımın teknik yöneticisi, kulüp televizyonuna açıklamada bulundu.
Hazırlıklara 19 Haziran’da Gaziantep’te başladıklarını ve Bolu’da devam ettiklerini belirten Bulut, bu müddette taktiksel çalışmalar yapıp, kimi hazırlık maçları oynadıklarını aktardı.
Yeni döneme yeni sistemle gireceklerini kaydeden Bulut, “Hazırlık maçlarına baktığımızda bizi şad eden durumlar oldu. Hem genç futbolcular birebir vakitte yeni gelen arkadaşlarımız olsun… 4-2-3-1 yahut 4-3-3 sistemi üzerinden oyunlarımızı gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Futbolcular alanda olumlu işler yaptı.” dedi.
“Elimizdeki takım kâfi değil”
İdeal takıma çabucak hemen ulaşmadıklarını söz eden Erol Bulut, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Transfer yaptık lakin kâfi değiliz. Almamız gereken bir kaç oyuncu daha var. Sportif yöneticimiz ve transfer komitesi yöneticilerimiz çalışıyor. Transfer istediğim mevkileri yöneticimize, sportif yöneticimize deklare ettim. Bunların bilgilerinı ben konuşmuyorum, sportif yöneticim yahut yöneticiler ilgileniyor. Ben yalnızca istediğim mevkileri kendilerine ilettim. Geri kalan işleri transfer komitesinin gerçekleştirmesi gerekiyor. Bugün prestijiyle biraz yavaş gittiğimizi söylemiş oldum. Biraz daha süratli hareket etmemiz gerekiyor. Elimizdeki takım kâfi değil. Evet maçlarımıza baktığımızda güzel oynuyoruz ancak lig için bu kâfi değil. Kalitemizi arttırmamız gerekiyor. İnşallah en kısa vakitte gerçekleşir.”
Bulut, geçen dönem grubun iç alanda düzgün performans gösterdiğini fakat deplasmanda ligin en makus ekiplerinden biri olduğunu hatırlattı.
Yeni dönemde bunu değiştirmek istediklerini lisana getiren kırmızılı-siyahlı kadronun teknik yöneticisi, “Geçen sene konutumuzda oynadığımız maçlarda hoş bir imaj çizdik. İç alanda ligi birinci 3 ortasında bitirdik. Maalesef deplasmanda o imgeyi veremedik. Deplasmanda hayli sefer yeterli maç oynadık, epeyce fazla duruma girdik lakin maalesef değerlendiremedik. Gerçekten ya yenilgi ya da birliktelikle bitti. İnşallah bu sene Sivasspor deplasmanında yapacağımız birinci maçta o imgeyi değiştireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.
“Hedeflediğimiz bir yer maalesef söyleyemeyeceğim”
Geçen dönem yapılan birçok transfere kendisinin onay verdiğini fakat kimilerinden istediği performansı alamadığından yakınan Bulut, “İyi başladılar fakat daha sonra pandemi ve sakatlıklar yaşandı. Geri dönüşler âlâ olmadı. Bugün prestijiyle bitireceğimiz yahut hedeflediğimiz bir yer maalesef söyleyemeyeceğim. Zira elimdeki takım ne kadar kaliteli olsa da üzerine koymamız gerekiyor. Önümüzde 3 haftamız kaldı ve yol almamız gerekiyor. Bugüne baktığımızda maalesef o yolu alamadık.” halinde konuştu.
Bulut, taraftarların iç saha ve deplasmanda takviyesine her vakit muhtaçlık duyduklarını kelamlarına ekledi.