Domenec Torrent’ten taraftarlara ileti: “Kulübün muhtaçlığı olan şey sakinlik”

bencede

New member
Galatasaray
Linki kaldır

Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, Spor Toto Muhteşem Lig’de Yukatel Kayserispor ile 1-1 birliktee kaldıkları maçla ilgili, “Normal kaideler altında kazanmamız gereken bir maçtı.” dedi.
Müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan İspanyol teknik adam, maçta fazlaca sayıda konum bulduklarını lisana getirerek, “Kaleyi bulan 26 şutumuz, 7 hayli net gol fırsatımız var. Ayrıyeten 13 kornerimiz var. Onlar yalnızca bir fırsat buldular ve bunu gole çevirdiler. birliktee kaldık. Olağanda bu maçın kararı 3-1 olmalıydı. Maç 3-1 bitseydi, herkes fazlaca keyifli olurdu, en çok da grup. Biz bilhassa çalışmıştık, iki bek öne çıkmamalıydı. Bu usul bir yanlıştan golü yedik. Bence ikinci yarıda ekip kazanmayı ziyadesiyle hak etti. İkinci yarıda Galatasaray rakibine nazaran hayli üstündü. Olağan kaideler altında kazanmamız gereken bir maçtı.” diye konuştu.
Torrent, maçta birfazlaca oyuncularının gol fırsatı bulduğunu anlatarak,”Onların kalecisi de büyük kurtarışlar yaptı. Bu futbolun bir kesimi. Onlar makûs şut attıkları bir fırsatta, bize gol attı. Değişim bizim işimize yaradı. Oyuncuları seçerken, idmanda gördüklerimiz üzerinden seçim yapıyoruz. Ne yaptığımızı biliyoruz.” tabirlerini kullandı.
Domenec Torrent, makus sonuçlar niçiniyle taraftarların gösterdiği yansıları anladığını belirterek, şunları kaydetti:
“Maç bittikten daha sonra ıslık çalabilirsiniz. Taylan, Berkan üzere oyunculara 30. dakikada reaksiyon gösterirseniz… aslına bakarsan üzerlerinde baskı var. Bunlar yardımcı olmuyor. Ekibin desteklenmesiyle bu durumdan çıkabiliriz. Taraftar bizi desteklediği vakit 12 kişi üzere oynuyoruz. Trabzonspor maçını da bu maçı da net bir biçimde kazanabilirdik. Ben antrenör olarak bir adım daha gitmek zorundayım. Herkes Trabzonspor maçı gününde ne olduğunu biliyor. Galatasaray düzgün bir istikamette ilerlemediği için ben buraya geldim. Yoksa tıpkı kişi burada devam ederdi. Biz geldiğimizde 13. sıradaydı. Kimse şad değil olduğumuz yerden. Birinci evvel ben şad değilim. Teknik yönetici olarak hiç başıma gelmemişti. Ancak bilk öncellikle kendim ve takımıma güveniyorum. Oyunculara da güveniyorum. Zira ne kadar yeterli çalıştıklarını ve durumdan ne kadar dertli olduklarını görüyorum.”
Galatasaray’ın olağan bir dönem geçirmediğini vurgulayan İspanyol teknik adam, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Dışarıda olan şeylerden kendimizi izole etmemiz ve kazanmaya çalışmamız gerekiyor. Ben geldiğimde de bulunduğumuz durum muhakkaktı. İkinci düzey ligden bir grup bizi eledi. Kulübün muhtaçlığı olan şey sakinlik. Islıklamak ve reaksiyon göstermek bize yardımcı olmuyor. Biliyorum Galatasaray taraftarı epeyce şevkli. Sonuna kadar sarfiyat. Maç bittiğinde idaresi, antrenörü, oyuncuları eleştirebilirler. Bu durumdan daima bir arada çıkacağız, kendi başımıza çıkamayız. Bu sene aşağıda kalma üzere sorunlarla yüzleşmemek için bu durumdan birlikte çıkmamız gerekir. Galatasaray’ı değiştirmemiz gerekir. Benimle de olur öteki bir hocayla da olur, birebir şey. Ben burada uzun vakit kalmayı fazlaca isterim. Lakin anlıyorum ki antrenörlerin durumu sonuçlara bakılırsa olur.”
Galatasaray’da uzun mühlet kalmak istediğini anlatan Torrent, “Ben Türk değilim, Katalan’ım. Galatasaray’ı içimde hissediyorum. O yüzden bu durdum taraftarları kaygılandırdığı üzere beni de kaygılandırıyor.” tabirleriyle kelamlarını tamamladı.