“Daha âlâ bir Efecan izlettirmek istiyorum”

bencede

New member
Corendon Alanyaspor’un kadro kaptanı Efecan Karaca, 2022 FIFA Dünya Kupası niçiniyle Spor Toto Muhteşem Lig’e verilen ortanın akabinde performansının artacağına inandığını belirtti.
Efecan Karaca, Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligin geride kalan kısmında 17 puan topladıklarını hatırlatarak, istedikleri düzeyde olmadıklarını tabir etti.
Dünya Kupası niçiniyle lige verilen ortanın kendileri için yeterli olduğuna dikkati çeken 33 yaşındaki oyuncu, ekibin moralinin yerinde olduğunu, ortanın akabinde hedefledikleri puanları alarak ekibi üst sıralara taşımak istediklerini kaydetti.
Ligin son haftalarında kahır yaşamamak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını aktaran Efecan, “Fenerbahçe ile hazırlık maçı yapacağız. Motivasyonumuzla, gücümüzle elimizden geleni yapacağız. İnşallah ligdeki üzere olmayacak.” diye konuştu.
Ligde birinci hafta forma giydikten daha sonra fibula kemiğinde çatlak oluştuğunu lisana getiren Efecan Karaca, “Beş hafta oynayamadım, düzelince de epey egzersiz yapma talihi bulmadan forma giymeye baladım. bir daha de âlâ diyebilirim. Performansım geçen yılki üzere değil ancak sakatlık hem ruhsal birebir vakitte fizikî olarak yordu. İkinci devre daha uygun bir Efecan izlettirmek istiyorum.” sözlerini kullandı.
Efecan, Lionel Messi hayranı olduğu için Dünya Kupası’nda Arjantin’i tuttuğunu lakin favorisinin Brezilya olduğunu kelamlarına ekledi.